Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ósemka problem, ZDJĘCIE RTG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ósemka problem, ZDJĘCIE RTG

    Witam,
    Od kilku tygodni zauważyłem że rośnie mi lewa górna ósemka, wydawało mi się ze nie ma ona miejsca na prawidłowe wyjście i udałem się do dentysty który skierował mnie na badanie RTG.

    Po odebraniu zdjęcia trochę się zszokowałem bo widać na nim że lewa górna ósemka chyba nie będzie miała problemu z wyjściem (przynajmniej tak mi się wydaje), za to prawa górna będzie dużo większym problemem chociaż w tym momencie wcale jej nie widać.
    Niżej załączam zdjęcie (robione telefonem = słaba jakość).



    Pytanie do specjalistów co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście lewa górna ósemka będzie mogła zostać?
    Co z drugą? Jak wygląda leczenie? Trzeba będzie usunąć problematyczną ósemkę i jak to będzie wyglądać skoro jej nie widać?

  • #2
    Jeśli ząb daje ciągłe nawracające stany zapalne to jest to wskazaniem do ekstrakcji. Nie każdą ósemkę trzeba usuwać, wszystko zależy od wskazań indywidualnych np. górna szóstka może być problemem w przyszłości. Na konsultacji lekarz dentysta z pewnością poinformuje co robić.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuje za odpowiedź, byłem dzisiaj u dentysty i jak narazie żadna ósemka nie będzie usuwana. Nie mam żadnych stanów zapalnych i nie odczuwam żadnego bólu. Lewa górna ósemka dopiero co się pokazała i dentysta stwierdził że jest jeszcze za wcześnie na jej usuwanie bo może ustawić się prawidłowo, drugiej ósemki (która na zdjęciu wydaje się bardziej problematyczna) wcale nie widać. Mam wątpliwości co do tej diagnozy dentysty gdyż na zdjęciu wygląda jakby prawa górna ósemka napierała na korzeń siódemki i mogła go uszkodzić czego bym nie chciał.

      Komentarz


      • #4
        Nie jestem stomatologiem, ale miałam podobny problem. Moja ósemka wrastała w kanał żuchwy. Na początku, też nic mnie nie bolało. Potem sprawa była bardzo poważna, bo groziło mi uszkodzenie nerwu. Dobrą diagnozę i zabieg na profesjonalnej sali operacyjnej miałam robiony w. Polecam tam chirurga Marcina Ocalewskiego.

        Komentarz

        Pracuję...
        X