Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapalenie dziąseł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zapalenie dziąseł

    Witam

    Mam problem mianowicie mam od ponad tygodnia zapalenie dziąseł . Niestety mój stomatolog (ciotka na dodatek) poradziła bym kupił sobie 2 preparaty "Dentosept" i "Dentosept A". Oczywiście płukałem tym pierwszym jamę ustną 3 razy dziennie i 3 razy dziennie zaraz po płukaniu implikowałem sobie ten 2 preparat . minęły 4 dni a zamiast lepiej było coraz gorzej . Wiec poszedłem do drugiego stomatologa , on stwierdził : nie dość że mam zapalenie dziąseł to jeszcze rany na nich i przepisał mi antybiotyk brałem go i też nie pomogło jest coraz gorzej boli jak nie wiem i nie mam pojęcia co robić. Bardzo proszę o pomoc

  • #2
    Witam,
    Należy udać się do stomatologa, sprawdzić higienę, ewentualnie wykonać profesjonalne zabiegi i jeśli to konieczne obrać odpowiednie tory leczenia.
    Przedstawiony opis nie jest wystarczający.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marcin Zobacz posta
      Witam,
      Należy udać się do stomatologa, sprawdzić higienę, ewentualnie wykonać profesjonalne zabiegi i jeśli to konieczne obrać odpowiednie tory leczenia.
      Przedstawiony opis nie jest wystarczający.
      Witam ja wiem ale zapalenie jest tak zaawansowane ze juz cale gardlo mi spuchlo do tego dochodzi goraczka z tego co dzisiaj stomatolog mowil to jedynie wchodzi w gre chirurgiczne czyszczenie dziasel a to jedynie w szpitalu moga zrobic

      Komentarz


      • #4
        To skoro dentysta radzi chirurgiczne czyszczenie, to musisz się na to zdecydować, widocznie nie ma innego wyjścia. A lepiej z takimi rzeczami nie zwlekać, bo może się to źle skończyć. A skoro dentysta to zaleca, to z pewnością dostaniesz skierowanie na zabieg. I lepiej się posłuchać lekarza, naprawdę, wiem toz własnego doświadczenia.

        Komentarz


        • #5
          nie wzlekaj bo potem będziesz miał problemy tak jak ja

          Komentarz


          • #6
            Właśnie, a potem ludzie się dziwą, że coś jest nie halo...albo że za bardzo boli. Jak coś się dzieje to jest sygnał od organizmu - „czas do lekarza”. I nie ma co czekać, że przejdzie, że minie, że może jakos to się obejdzie. Jasne, może się uda teraz, ale następnym razem być jeszcze gorzej. Wiadomo, chodzenie do dentysty raczej mało komu sprawia przyjemność, ale zdrowie to zdrowie, do tego sprawa samopoczucia i komfortu. Lepiej iść, szybko mieć to za sobą i już się niczym nie martwić.

            Komentarz


            • #7
              Witam. Ze środków ogólnie dostępnych polecałbym żel Curasept ze stężeniem 1% chlorheksydyny do stosowania do miejscowego. Dobre też są szczoteczki Curaproxa 5460 (bardzo miękkie włosie). Ale dla pewności wizyta u stomatologa jest konieczna. Można zapytać o te produkty bo większość stomatologów je rekomenduje.

              Komentarz

              Pracuję...
              X