Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zdjęcie rtg-torbiel wokół 2 korzeni? (2)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zdjęcie rtg-torbiel wokół 2 korzeni? (2)

    Witam serdecznie! Mam ogromny problem i potrzebuje pomocy i porady. Otoz od ok. Roku mam problem z dwojka. Odczuwalam lekkie cmienie co jakis czas. Gdy zglosilam to u stomatolog, powiedzial ze to gleboko umiejscowiony kamien- pomiedzeyjedynka.a.dwojka jest sprawca problemu. Podczas wizyty wyniklo jakies zamieszanie i z tego wszystkiego nie zrobilismy nic z tym zebem.o kilku m-cach pojawil si obrzek odstrony podniebienia, ale.ratowalam sie doraznie duomoxem i polopiryna. Obrzek czesxiowo "schodzil" lecz nie do konca (zostawalo jakby zgrubienie)wiec wczoraj wybralam sie do stomatologa. Pani rozwiercila jedynke z tylu, zostawiajac ujscie dla ropy j skierowala mnie na rtg. Odebralam zdjecie i sie przerazilam. Ok. 10ciu lat temu mialam kanalowo leczone jedynki, przed nim przeszlam kilkakrotnie zapalenie nerwow trojdzielnych-na zmiane, pozniej pojawila sie opuchlizna i wtedy dosdo leczenia kanalowego. Wizyte u lekarki mam dopiero 10kwietnia-stad moj post. Przerazilo mnie zecie, ktore odebralam i chcialabym bardzo prosic, zeby ktos z Panstwa zerknal na nie i powiedzial.mi czego moe sie spodziewac... I co robic? Dziekuje bardzo, w nastepnym poscie zalacze "zdjecie zdjecia".

    P.S. Przepraszam, ale musiałam powtórnie założyć wątek, gdyż w poprzednim nie mogłam dołączyć zdjęć.
    Załączone pliki

  • #2
    "Głęboko umiejscowiony kamień"?
    Proponuję udać się pilnie do gabinetu dentystycznego, w celu przeprowadzenia PRAWIDŁOWEGO leczenia endodontycznego oraz konsultacji chirurgicznej. Najprawdopodobniej leczenie będzie próbą ratowania zębów. Żeby wszystko odbyło się sprawnie gabinet musi mieć w wyposażeniu RTG (kontrola w trakcie i po leczeniu). Wiele zależy od badania - czy zęby są rozchwiane, jaka jest higiena itp.

    Komentarz


    • #3
      Witam, dziekuje bardzo za odpowiedz. Objechalam stomatologow w moim miescie i mam jutro prywatna wizyte o godz. 14tej. Mam nadzieje, ze zeby da sie uratowac. Jesli chodzi o higiene i stan zebow-nie sa rozchwiane, wygladaja z zewnatrz na zdrowe, przy opukiwaniu lekko boli mnie dwojka (w gornej czesci). Pani doktor, u ktorej bylam poprzednio powiedziala, ze moze byc obolala po uderzeniu, ktorego nie pamietam (ale wtedy nie miala zdjecia rtg). Z otwartego kanalu w jedyne nic nie wyplywa i obrzek sie nie zmniejsza, wrecz mam wrazenie ze z tego powodu mam zapalenie lewej zatoki od 2 dni. Co do kamienia- nie wiem skad ten pomysl, generalnie nie mam kamienia na zebach, zawsze bardzo o nie dbalam, po raz pierwszy dopuscilam sie takiego zaniedbania.
      Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz i pozdrawiam.

      Komentarz

      Pracuję...
      X