Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z 6 [zdjęcie]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z 6 [zdjęcie]

    Dzień dobry,

    Historia problemu z moimi zębami rozpoczęła się 2lata temu od kiedy udałem się na profilaktyczną wizytę u dentysty. Wówczas miałem robioną dolną lewą 6, po czasie plomba wypadła, była nowa i tak dalej. Później ząbek bolał przy nagryzaniu, RTG zęba wykazało, że nie ma problemu z kanałami, ząb nie reagował na zimno, ciepło, pukanie itp. założono mi tlenek cynku – ząb przestał boleć przy nagryzaniu, jednak gdy założono plombę – bolał dalej. Zmieniłem więc dentystę, kolejny stomatolog stwierdził, że ubytek jest zbyt blisko miazgi i zrobił mi kanałówkę zdrowych kanałów. Od tego czasu dolna lewa 6 się nie odzywa …

    Ten sam dentysta zaplombował mi górną lewą 6, po kilku dniach ząb zaczął boleć przy nagryzaniu. Nie reaguje na zimno, ciepło, pukanie, boli tylko w małym punkcie gdy gryzę twarde pożywienie. Dentysta stwierdził, ze to nadwrażliwość, i polecił używanie zielonej pasty sensodyne, jednak to nic nie pomogło. Zmieniłem dentystę, nowy stomatolog stwierdził, że plomba górnej 6 jest nieszczelna, założyła nową. I ząb ciągle boli przy nagryzaniu. Ból zlokalizowany jest bliżej lewej górnej 5.

    Dzisiaj zrobiłem RTG lewej górnej 6, przepraszam za jakość ale musiałem użyć skanera.

    Dodam jeszcze, że kiedyś miałem dwa-trzy razy nocne bóle dolnej lewa 6 i w tym samym czasie bolała górna lewa 6. Wystarczyło, że wziąłem APAP i ból ustępował. Gdy wyleczyłem dolną 6, górna już nie bolała w nocy.

    Proszę o jakieś rady.


    Zdjęcie:
Pracuję...
X