Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

licowanie porcelaną czy kompozytem i ruchy boczne żuchwy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • licowanie porcelaną czy kompozytem i ruchy boczne żuchwy

    Mam do wyboru zlecić mi zrobienie wielu koron licowanych albo kompozytem albo porcelaną. Estetyka nie jest dla mnie priorytetem, wiem że porcelana wypada tu korzystniej. Licówki kompozytowe będą wykonane przez technika w pracowni i gotowe osadzone w jamie ustnej. Czy licówki kompozytowe odczuwa się jakby były tak samo szorstkie jak plomby robione na poczekaniu w czasie wizyty? Czy licówki kompozytowe wykonane wcześniej w pracowni są bardziej szorstkie od naturalnych zębów co jest wyczuwane przez język? Odnośnie licówek porcelanowych niestety mam spore obawy gdyż mam je mieć naprzeciw siebie a mam już w jednym miejscu tak założone i najmniejszy ruch żuchwy na boki przy nawet lekko stykających się zębach górnych i dolnych powoduje nieprzyjemny opór i trzask jak ruszać szkłem o szkło. Jest to zupełnie nie do zaakceptowania dla mnie i bardzo mi przeszkadza. Czy zawsze takie duże tarcie występuje przy porcelanie naprzeciw siebie? I jeszcze pytanie dotyczące przesuwania żuchwą na boki przy zębach górnych i dolnych lekko stykających się niezależnie od rodzaju licówek. Chodzi o to że podobno ma tu następować płynny ruch jak łódeczki, ale przecież jeśli zęby przednie zostaną przez technika zaprojektowane tak, żeby były wysunięte lekko do przodu i w dół w stosunku do dolnych, to taki boczny przesuw żuchwy będzie niemożliwy w najmniejszym stopniu, bo górne zęby będą zaczepiać o dolne. Proszę o dokładne wyjaśnienie tej kwestii i jak ruch boczny żuchwy jest realizowany przy zupełnie zdrowych zębach bez żadnych wad.
Pracuję...
X