Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co zrobić z diastemą?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co zrobić z diastemą?

    Mimo, że mam 21 lat to nie mogę się przyzwyczaić do przerwy między jedynkami. W sumie to mam je 2: jedną dużą między górnymi jedynkami i drugą mniejszą między dolnymi. Dodatkowo lewa górna czwórka wychodzi trochę przed szereg. Zawsze się zastanawiałam, czy aparat stały usunął by trwale problem, jednak nigdy nie udałam się nawet na konsultację to ortodonty. Ostatnio dowiedziałam się o możliwości założenia licówek i o wypełnieniu przerwy kompozytem. Która opcja przyniosłaby najlepsze efekty?
    Ania

  • #2
    Zaufany dentysta pomoże dobrać najlepsza metodę zamknięcia Twojej diastemy.
    Zazwyczaj zamyka się diastemy, których szerokość przekracza 2 mm.

    Tak jak wspomniałaś, można zdecydować się licówki lub kompozyt. Te pierwsze to cienkie, 0,5 mm, porcelanowe płytki przyklejane do zębów. Ich trwałość to nawet kilkanaście lat.

    Zamknięcie diastemy za pomocą kompozytu, tzw. bonding. Przypomina zakładanie plomby. To najmniej inwazyjny i najszybszy ze sposobów. Jeśli w przyszłości chciałoby się powrócić do uśmiechu z diastemą, wystarczy usunąć wypełnienie.

    Można ją też usunąć zakładając korygujący aparat ortodontyczny. Pierwsze efekty widoczne są po kilku miesiącach. Po jego zdjęciu należy poddać się leczeniu retencyjnemu, które ma zapobiec cofnięciu się osiągniętych zmian.

    Komentarz


    • #3
      Ja nosiłem nocny aparat i już po miesiącu problem zniknął. Wszystko zależy jak duża jest ta diastema.

      Komentarz


      • #4
        Ale przecież diastema jest urocza i taka oryginalna... po co ją usuwać?

        Komentarz

        Pracuję...
        X