Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Plomba na ponad półroku?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Plomba na ponad półroku?

    Witam,
    bolał mnie ząb tzn. dolna szóstka przez 2 tygodnie poszedłem do dentysty, rozwiercił go niby założył lekarstwo , a także założył plombę tymczasową. Dentysta stwierdził że plombę mam nosić do następnej wizyty to znaczy za 4 miesiące. Zapytany prze zemnie czy plomba wytrzyma odpowiedział że można nosić ją ponad pół roku.

    Plomba ta ma niby odbudować miazgę czy coś w tym rodzaju. Przez trzy dni czułem w jamie ustnej posmak goździku. Plomba trochę się jakby ułożyła, nie przeżuwam ta stroną jedzenia.

    Moje pytanie dotyczy dokładnie czy plomba taka jest wstanie wytrzymać te pół roku? Cz jak wypadnie mogę założyć jakąś plombę tymczasową, aż powrócę z zagranicy?

  • #2
    Taka plomba jest w stanie wytrzymać pół roku. To jest opatrunek "tlenek cynku z eugenolem". Jeśli się wykruszy lub zużyje to można dołożyć tego samego ale nie wiem czy za granicą jeszcze go używają.

    Komentarz


    • #3
      A mogę sam nałożyć na tą plombę produkt "Cavit", albo jak odpadnie lub zużyje się plomba?

      Komentarz


      • #4
        Tak, można założyc Cavit

        Komentarz


        • #5
          Zastanawiałem się także, czy jak plomba odpadnie będę czuł ból czy on jest zatruty , a także jakich leki przeciwbólowe najlepiej użyć ?

          Komentarz

          Pracuję...
          X