Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Otwarty ząbek synka i kilka pytań.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Otwarty ząbek synka i kilka pytań.

    Witam serdecznie.
    Mam na imię Grzegorz. Z partnerką mamy sześcioletniego synka.
    Jakiś czas temu pojawił się ropien na górnym przedostatnim ząbku. Przemily Pan dentysta nacial mu go celem zrobienia tzw drenażu i otworzył mu ząbek. przepisał synkowi antybotyk bo miał dość ostry stan zapalny. Pouczyl nas również jak należy dbać o tego ząbka( zamykanie watą przed posiłkami). Na kolejnej wizycie stwierdził że nie przyłożylismy się do opieki nad tym ząbkiem i musiał go troszkę mocniej otworzyć. Przed kolejną wizytą robiliśmy wszystko tak jak należy po czym pojawilismy się na kontroli. Lekarz stwierdził że wszystko jest ok po czym ponowne powiedział że do wypadniecia tego ząbka musimy dbać o niego tak jak powiedział. Mi jako ojcu wydaje się że jednak coś jest nie tak. Zatykamy ząbek przed przedszkolem ale po przedszkolu wyciągając wate wyraźnie widać na niej ten kolor odpowiadający ropie i strasznie mocno czuć ten nieprzyjemny zapach.
    Moje pytanie. Czy tak ma być? Czy ropa będzie cały czas się pojawiać i spływać? Czasem n wacie z ropą pojawia się czerwony kolor przypominający krew ale tego jest bardzo mało. Czasem jak proszę abu chuchną mi wyczuwam ten nie miły zapach.
    Bardzo proszę o pomoc. Czy tak ma być? Według mnie ropa to objaw stanu zapalnego. Czy nie powinien brać jakiś leków???

  • #2
    Ropień trzeba opróżniać czyli umożliwić ropie jej swobodny wypływ. Lekarz zrobił wszystko co należy i wiele więcej zrobić się nie da. Jeśli chciałby Pan żeby ropy wokół zęba nie było to albo trzeba go usunąć albo trzeba brać antybiotyk. Ale antybiotyk przez 6 lat do czasu wyjścia stałego zęba to chyba normalny organizm nie wytrzyma.
    W Europie zachodniej w USA i w Kanadzie(w Kanadzie odnotowanie w aktach i straszenie odebraniem lub ograniczeniem praw rodzicielskich) zwykle takie zęby się usuwa. W Polsce różnie.
    Usunięcie nie jest proste. Stres dla dziecka.Po usunięciu = Problemy ortodontyczne - inne zęby przesuwają się w miejsce utraconego zęba, gorszy rozwój = wzrost kosci w tym miejscu.
    Pozostawienie zęba to chodzenie z przewlekłym stanem zapalnym w ustach itp itd.
    Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji.

    Zachęcam do przeczytania 3 postów o próchnicy aby ustrzec się przed kolejnymi takimi przypadkami i leczyć zęby zanim dojdzie do takiego stanu

    Komentarz


    • #3
      Niestety takie już są uroki ropni, że trzeba się z nimi męczyć

      Komentarz

      Pracuję...
      X