Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z "ósemkami"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z "ósemkami"

    Witam,
    mam 17 lat. Cztery lata temu zdjęłam stały aparat ortodontyczny. Przed jego założeniem nie miałam usuwanych żadnych zębów, ale od razu ortodonta zaznaczył, że jeśli pojawią się ósemki, to najprawdopodobniej trzeba będzie się ich pozbyć. No i właśnie... Nadszedł ten czas. Od ok. roku powoli dają one o sobie znać Już dwukrotnie miałam zapalenie dziąsła z ich powodu, a do tego napierają one na pozostałe, przez co zaczynają przesuwać mi się siekacze. Problem polega jednak na tym, że one są tak ustawione (miałam robione prześwietlenie), że pewne jest to, że nie wyjdą w całości. Jestem więc zmuszona usunąć chirurgicznie wszystkie cztery. Lekarz sugerował jak najszybciej. Jednak nie sposób nawet opisać, jak się tego boję!
    Moglibyście Państwo napisać mi, czy można usunąć wszystkie cztery (w ten konkretny sposób) za jednym razem, najlepiej pod narkozą? Jeśli nie, to proszę o informację, jak to zazwyczaj wygląda.
    Z góry bardzo dziękuję!
    karolek2501

  • #2
    Pod "narkozą" można to zrobić ale to powinna być porządna "narkoza" tzn z intubacją dotchawiczą. Za pacjenta "oddycha" respirator. Bron Boże jakieś pseudo narkozy.
    W naszej klinice usuwamy takie ósemki w znieczuleniu miejscowym - nie stosujemy narkozy. Jeśli trzeba usunąć 4 to najlepiej dwie po lewej a za miesiąc dwie po prawej lub odwrotnie. Oczywiście to zależy od chirurga.

    Komentarz

    Pracuję...
    X