Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zdjecie rtg prosze od odpowiedz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zdjecie rtg prosze od odpowiedz

    Cały czas walczę z moimi ząbkami.
    Zmienia stomatologów.
    Pyt. Nr 1 czy nałogowe picie coca-coli może rzeczywiście zlikwidować moje szkliwo i żeby bolą falowo??
    Pyt. Nr 2 górna prawa ósemka (jeszcze widoczna na zdjeciu została usunięta) czy w siódemce sa jakieś zmiany? To coś może boleć??
    Pyt. Nr 3 czy to możliwe ,że górna lewa ósemka znajduje się w kości widać ją tam wogóle??
    Pyt. Nr 4 czy doln lewa szóstka ma zmiany boli samoczynnie, czy możliwy jest ból po wyrwaniu 5 utrzyujący się i promieniujacy na ta 6??
    Pyt. Nr 5 Prosiła bym ogólnie ocenić czy gdzieś są zmiany do leczenia kanałowego itp. i które zeby sa do leczenia ogólnie wypełnien jeśli jest to wogóle możliwe
    Pyt. Nr 6 czy mał dziurki przy wypełnieniach sa grożne moi stomatolodzy zwlekaja z leczeniem tych dziurek. A ja juz nie wiem co mnie boli mam kłopoty z zatokami i nosem ale sama nie wiem co powoduje mój ból.
    Załączone pliki

  • #2
    1. Tak
    2. Trudno powiedzieć na podstawie tego rtg ale może być próchnica od strony tej ósemki.
    3. Ósemki Brak
    4. Może ból być z miejsca po usuniętej piątce
    5. trudno powiedzieć Wydaje sie że lewa górna siódemka ma ubytki próchnicowe
    6. Trzeba powoli i stopniowo wykluczać potencjalne przyczyny aż się trafi

    Komentarz


    • #3
      a co z dolna szótka i siódemka prawa? Mam w nich małe dziurki a stomatolog nie chce ich leczyc
      Czy jedynki moga byc tak nadwrazliwe ze bola same z siebie (chodzi mi o górne jedynki )
      Stomatolog nie chce tez leczyc górnej siódemki lewej stwierdził ze szokda wywalac swiatloutwardzalna i wkladac alagmat czy to prawda?

      Komentarz


      • #4
        Trudno powiedzieć patrząc tylko na zdjęcie. Lekarz nie leczy zdjęcia tylko pacjenta. Zdjęcie może potwierdzić albo wykluczyć diagnozę, poza tym zdjęcie OPG, które Pani pokazuje to zdjęcie przeglądowe dające ogólne pojęcie. Jeśli uwaza Pani inaczej niż stomatolog to proszę ze zdjęciem udać się do innego.
        Nie wiem czy szkoda usuwać plombę światłoutwardzalną i wkładać amalgamat bo Pani nie widzę. Nie wiem w jakim stanie jest ta plomba.

        Komentarz

        Pracuję...
        X