Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co po wyrwaniu ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co po wyrwaniu ?

    Wczoraj miałam usunięte 2 zęby, górna 6 oraz po drugiej stronie przedostatni ząb,też chyba 6. Mam pytania kiedy mogę normalnie myć zęby ,kiedy będę mogła myć dziury po zębach,oraz kiedy będę mogła jeść twardsze rzeczy bez obaw że coś sobie uszkodzę?Sorry że tak wszystko naraz ale jestem w tym kompletnie zielona.Nie pytałabym gdyby to była tylko po jednej stronie.

  • #2
    0,5 godziny trzeba trzymać tampon/gaze zacisnięta w zgryzie, 2 h nic nie jeść, przez 24 h nie jeść i nie pić nic ciepłego, trzeba bardzo uważac przy piciu i płukaniu ust, zeby nie wypłukać skrzepu z zębodołu, pozatym mozna robić wszystko, tak mi mówiła dentytka, powinno się jeść tą stroną gdzie nie ma się usuniętego zębą....ty masz u obu stron więc powinnaś bardziej uważać, zresztą sam ból będzie ci o tym przypominał, po 48 opuchlizna powinna zejść.
    P.S
    Ze się dentysta zgodził usuwać 2 zęby z dwóch róznych stron.......ja prosiłem swoja dentystkę o usunięcie 2 ósemek to powiedziała że to jest nie wskazane.....
    zpytałem się dentystki czy przy jedzeniu, jak mi coś wpadnie do zębodołu, czy coś się stanie, to powiedziała że "nie wpadnie" ale gdzie indziej na forum wyczytałem ze można wyciągać wykałaczką, ale trzeba to robić bardzo bradzo, ostroznie bo mozna ten skrzep wydłubać a wtedy będzie hardcore.

    Komentarz


    • #3
      No właśnie, miała mi sunąć ósemkę i siódemkę (która zepsuła się od ósemki) to nie zgodziła się, dopiero za miesiąc. Natomiast po usunięciu ósemki z drugiej strony kilka lat wcześniej podczas jedzenia do otworu dostało się kawałek szczypiorku, wydostałem wykałaczką.

      Komentarz


      • #4
        Dbaj o miejsce, z którego usunięto zęba. Podstawa to odpowiednie okłady na zęba - jeśli o to zadbasz to nie będzie żadnych powikłań, a te mogą być niestety bardzo poważne. Najważniejsza jest szybka reakcja!

        Komentarz


        • #5
          Mi stomatolog polecił stosowanie płynu alfa (dostępny na atosmm.com.pl i w niektórych aptekach), który stosuje się bezpośrednio przed i po zabiegach implantacji lub ekstrakcji zęba. Ja stosowałam go przez 4 dni a potem już normalnie szczoteczka poszła w ruch

          Komentarz


          • #6
            Jeśli pojawiają się jakieś podrażnienia, to warto zrobić sobie pułkankę z szaławi albo z rumianku, po łagodzi ból i przyśpiesza gojenie. Mi zawsze pomaga, szczególnie po wyrwaniu zęba albo po innych uciążliwych zabiegach stomatologicznych. Ale pozostałe rady też jak najbardziej ok Wszystko zależy, jak po wyrwaniu się czujesz, czy pobolewa czy nie.

            Komentarz

            Pracuję...
            X