Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nadwrażliwość na ciepło po leczeniu kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nadwrażliwość na ciepło po leczeniu kanałowym

    Witam.

    Miesiąc temu miałem leczoną dwójkę kanałowo. Dentysta zatruł ząb, na następnej wizycie wyczyścił kanał wypełnił i zaplombował. Po 2 tygodniach od leczenia podczas picia ciepłych napoi ząb robił się bardzo nadwrażliwy( tylko na ciepło na zimno tak mocno nie reagował). Bolał, stawał się w tym momencie wrażliwy na dotyk. Czułem nawet jak warga się o niego opiera. Poszedłem z tym do dentysty w ramach reklamacji. Stwierdził że nie wie co to może być i zrobił ponownie leczenie. Otworzył ząb wyczyścił tymi drucikami wypełnił zaplombował. Dziś mija ponad tydzień od leczenia reklamacyjnego i na nowo powoli reaguje na ciepło przez 1 tydzień nic mu nie było a teraz z dnia na dzień co raz gorzej.

    Ból zęba nie jest taki sam jak przy nadwrażliwym zębie czyli ostry szpilkowaty. U mnie występuje tępy narastający ból który przechodzi po 5 min od zakończenia picia ciepłego napoju.
    Za pierwszym razem poza bólem występowało też uczucie wytwarzania sie ciśnienia w środku zęba. Jakby chciało go rozsadzić

    Doradźcie mi proszę co mam robić bo jak pójdę do lekarza to znowu rozwierci wyczyści i będzie spokój na 2 tygodnie a ja niepotrzebnie będe tylko szpikowany znieczuleniami

    Edit: Dodam że na chwilę obecną nie jestem w posiadaniu zdjęcia. Widziałem je tylko w klinice i kanały wyraźnie kontrastowały
    Ostatnio edytowany przez piottrr; 15.11.2013, 19:26.

  • #2
    re

    Pocieszę cię - miałem 2 razy kanałowe i za każdym razem czułem to samo co to, po jakimś czasie to uczucie całkowicie zanikało. Po kanałowym ząb jest martwy i nie ma prawa sprawiać jakiekolwiek problemy, więc możesz się uspokoić.

    Komentarz

    Pracuję...
    X