Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dziąsłami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z dziąsłami

    Witam,

    Mam nietypowy problem. Ciężko mi też go zdefiniować. Od pewnego czasu (około 1 miesiąca) odczuwam ból dziąseł, ale nie całych, tylko pod konkretnymi zębami, trzema zębami. Po prawej stronie na dole szczęki pomiędzy prawym, a szósty zębem i to samo po przeciwnej stronie szczęki, i na górze po prawej pomiędzy chyba szóstką,a siódemką. Ból odczówam wtedy zwłaszcza, gdy jem. Wtedy dziąsła w tych miejscach czasem robią się pulchne i trochę, jakby troszeczkę fioletowe (ale nie zawsze taki kolor jest), w każdym razie, tak jakby puchły mi. Odczuwam też bul, gdy językiem przejeżdżam po zębach w tym miejscu, wtedy odczuwam bul dziąsła i zęba, na którego naciskam. Czasem tak mam przez kilka dni, zwłaszcza, gdy jem, potem dzień, dwa jest normalnie i znów powraca taki stan, ale teraz jest częściej... Zaobserwowałem też, że (choć całkowicie pewny nie jestem) że czasem pokarm, gdy jem dostaje się pomiędzy wspomniane zęby i to też moze mieć, jakiś wpływ.

    Nigdy nie miałem takich problemów z dziąsłami i zębami, co mozę być tu nie tak, mozę, jakąś maść zakupić, płyn do płukania ? do wizyty dentystki mam daleko, a problem nie ustępuje ; /

  • #2
    Ja raz też miałam problemy z dziąsłami, na szczęście wystarczyło usunięcie kamienia i zmiana higieny, przede wszystkim codzienne używanie nici... Ciężko powiedzieć co jest w Twoim przypadku, być może to coś poważniejszego, dlatego na Twoim miejscu udałabym się do innego dentysty, żeby nie musieć czekać na wizytę. Jeśli jesteś z Małopolski, polecam udać się do Krakowa do Studnia SE+, bardzo polecam tamtejszych lekarzy!

    Komentarz


    • #3
      Doradźcie mi proszę co mam robić bo jak pójdę do lekarza to znowu rozwierci wyczyści i będzie spokój na 2 tygodnie a ja niepotrzebnie będe tylko szpikowany znieczuleniami

      Komentarz


      • #4
        Na przyszłość radzę profilaktyczne stosowanie pasty ajona - nie będzie dochodziło do takich sytuacji. U mnie po krwawieniu i wprowadzeniu ajony, wszystko skończyło się po dwóch tygodniach i problem nigdy więcej nie powrócił. Tak więc można... Trzeba tylko chcieć.

        Komentarz

        Pracuję...
        X