Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dolna jedynka-wyrywać ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dolna jedynka-wyrywać ?

    Witam! Jestem tutaj pierwszy raz, więc za wszelkie błędy z góry przepraszam.

    Mam problem z dolnymi jedynkami.
    Zaczynając od początku..mam obecnie 19 l , gdy miałem ok 8-10l miałem ostry wypadek rowerem, złamałem mostek na podniebieniu i wybiłem większość zębów przez uderzenie z durzą siłą brodą w chodnik ..
    Teraz mam taki problem, że od kiedy pamiętam cały czas rusza mi się (mogę powiedzieć na około, i mam wrażenie, że zaraz wyleci) lewa dolna jedynka, lecz nie jestem pewien czy nie jest to ząb mleczny, bo z tego co słyszałem w szpitalu zęby mi wszywali z powrotem.. Moją sytuację przedstawiam na zdjęciu... Ostatnio ząb po niektórych posiłkach trochę mnie swędzi (lecz nie boli gdy go nie ruszam), do tego sprawia mi ból gdy go mocniej odegnę lub przy intensywniejszym szczotkowaniu zębów oraz zauważyłem wokół zęba niewielkie, lecz widoczne obrzmienie .. Szczerze mówiąc próbowałem dwukrotnie sam usunąc zęba, ale jest to zbyt bolesna operacja jak dla mnie na własną rękę i zdecydowałem się iść do dentysty..Dzisiaj miałem się rejestrować ale coś mnie tknęło i pomyślałem, że skutkiem usunięcia zęba może być seplenienie..nie wiem co robić.. Kiedyś na pewno wstawię ubytki, lecz jak na razie nie bardzo mnie na to stać, bo dowiedziałem się, że potrzeba mi cztery implanty+ dwie koronki czego łączna kwota ok. 3000zł .
    Pytanie.. Czy należałoby pozbyć się tego zęba i czy jest możliwość, że będę bez niego seplenić. ?? I jakie konsekwencje mogą wystąpić, gdy zrezygnuję z zabiegu ??
    Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

    zeby.jpg
Pracuję...
X