Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ropień w dziąśle.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ropień w dziąśle.

    Zaczynając od początku.
    Około 2 miesięcy temu, gdy jadłam kanapkę, złamałam zęba. Dokładnie to była dolna *6*. Udałam się do dentystki, która była tym bardzo zdziwiona, bo byłam u niej na wizycie 2 tygodnie wcześniej i sprawdzała dokładnie mi wszystkie zęby, ale wówczas nie zauważyła żadnej próchnicy, ani niczego innego podejrzanego. Jednak złamany ząb w ogóle mnie nie bolał. Zdecydowała, że założy mi lekarstwo i poczekamy 3 tygodnie czy coś się będzie działo. Nic się nie działo, więc po prostu odbudowała mi zęba. Ząb nic nie bolał, ani w trakcie wypełniania, ani po wypełnianiu. Niestety 3 dni temu poczułam, że obok zęba pojawia mi się jakieś stwardnienie, ale z racji, że nic nie bolało, to nic z tym nie robiłam. Pomyślałam, że to jakieś zwykłe podrażnienie. Dzisiaj podczas mycia zębów lekko szczoteczką przejechałam po tym stwardnieniu i wypłynęła mi coś białego. Domyślam się, że była to ropa. Ale problem w tym, że od wszystkich słyszę, że kiedy pojawia się ropa w dziąśle, to z bólu można doskoczyć do sufitu. Lecz mnie, nic a nic nie boli.
    Domyślam się, że wizyta u dentysty jest obowiązkowa, i prawdopodobnie czeka mnie zdjęcie oraz dłuższe leczenie, ale niestety na wizytę muszę poczekać kilka dni.

    Mógłby mi ktoś doradzić co powinnam sobie zakupić, aby stan zęba (bądź dziąsła) nie pogorszył się? Nie chodzi mi o jakieś maści przeciwbólowe, ponieważ nic mnie to nie boli, lecz o coś, aby nie wdała mi się jakaś infekcja.
Pracuję...
X