Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba - Ogromna "gula" na kosci szczękowej.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba - Ogromna "gula" na kosci szczękowej.

    Witam.

    Od ponad tygodnia walcze z bólem zeba. Jednakże dopiero w zeszly piątek ze względu na czas, mogłem zawitać u dentysty.
    Opuchlizna była już stosunkowo wielka. Najgorsze było to, że występowała po wewnętrznej stronie. Przy szczęskościsku, dentysta nie mogł juz nic poradzić, dlatego przepisał mi antybiotyk - Dalacin C - 300mg - 1tabl. /6h.

    Niestety stan sie tylko pogarszal. W sobote nie mogłem wytrzymać z bólu. Dlatego pojechałem na pogotowie dentystyczne. I znowu dentystka mimo podania znieczulenia w kilku miejscach, nie mogła nic zrobić, właśnie ze względu na szczękościsk.

    Stwierdziła, że powinienem zwiększyć dawkę Dalanicu na : 2tabl. / 8h.
    Do tego zapisala mi Majamil ( Diclofenacum Natricum 50 mg ) x 2 dziennie i LAKCID x 2 dziennie.
    Oraz Ketonal na bol.

    Mimo to ogromna gula która powstała na pod zębem i znajduje sie teraz przy kości szczękowej oraz ucha, ciągle rośnie i sprawia mi ogromny ból.
    Szczękościk mam tak silny, że ciężko jest mi brać sam antybiotyk.
    Ketonal a ból już mi prawie nie pomaga, i choć sam zwiększyłem dawke do 2tabl na 5 h, to i przestaje boleć na godzine a potem już nic.

    Zimne okłady pomagają niewiele. Jedyny pożytek jaki z nich mam, to naprawde chwilowa i krótkotrwała ulga.
    W dodatku mam od dobrych 4 dni gorączke - 37,8 - 39,0, oraz katar.
    Nie moge nic zjeść, więc co chwila siegam po papierosa.

    Czy ktoś mógłby mi coś doradzić. Bo nie wiem czy mam się juz zgłosić na Ostry Dyżur do jakiegoś szpitala, żeby mi to wycieli, czy czekać aż zacznie się polepszać.
    Dodam tylko, że każdy dentysta do jakiego dzwoniłem, stwierdzał, że przy takim szczękościsku i nic nie może zrobić.

    Na Pogotowiu Stomatologicznym, pani stomatolog stwierdziła że to prawdopodobnie wina 6 lub 7 ale to dopiero będzie można sprawdzić, kiedy szczękościsk minie.
    Moje pytanie. Co mam robić?
    Czy w zwykłym szpitalu zostane przyjęty na Ostrym Dyżurze? Serio. To juz tak mnie boli, że zaczynam skrobać paznokciami po scianach!
    Czy czekać?

    Dzieki z gory.
Pracuję...
X