Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ból zęba, opuchlizna i zbierająca się ropa w obcym kraju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ból zęba, opuchlizna i zbierająca się ropa w obcym kraju

    Witam,

    Od około tygodnia pobolewa mnie górna, prawa dwójka. Pod językiem wyczułam wcześniej że wyleciała mi plomba, ale że jestem teraz w Bangladeszu i nie paliło mi się żeby leczyć tu zęby postanowiłam czekać. Trzy dni temu ból stał się nie do zniesienia, doszły bóle głowy, zęba nie jestem w stanie dotknąć, co gorsze uciska on jedynkę która zaczęła zachodzić za lewą jedynkę. Kiedy doszła opuchlizna na wardze nie byłam już w stanie czekać. Zdziwiło mnie jak potraktował mnie tu dentysta, a mianowicie usadził mnie na fotel pooglądał zęby po czym kazał mi wstać i przepisał środek bakteriobójczy - Bactamox 500, oraz środek przeciwbólowy - Ace (który wcale na mnie nie działa mimo że to 500 g) i płukankę - Viodin 1%. Nie wyczyścił zęba, nie zaplombował ubytku. Ból nie ustąpił, jest taki sam, głowa pulsuje, a co gorsze od wczoraj rana spuchł mi policzek i górna warga.

    Problemy z którymi borykam się na teraz to :

    - leki które dostaję nie redukują bólu,
    - pod górną jedynką aż do dwójki wyczuwam pęcherzyk z ropą, cały prawy policzek jest napuchnięty aż do oka

    Do Polski będę wracać dopiero za miesiąc i nie wiem jak wyjść z tego problemu jako że przez dwójkę zaczęła mnie boleć także sąsiednia jedynka którą plombowałam przed wyjazdem

    Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, co powinnam zrobić, czy sama powinnam coś zaproponować tutejszemu dentyście czy leki które dostałam są odpowiednie? Czy bagatelizowanie opuchlizny to coś normalnego? (słyszałam o wyciskaniu tej ropy przez dentystów, czy powinno się ją zwyczajnie zostawić?)

  • #2
    Witam,
    Przede wszystkim powinna się Pani udać do dentysty na miejscu, a gdy wróci Pani do Polski polecamy nasze usługi w klinice stomatologicznej Dental Design w Pruszkowie pod Warszawą. Jeśli ból promieniuje na pół twarzy i nie ustępuje tylko nasila się wskazuje to nie tylko na stan zapalny, ale także na coś o wiele poważniejszego. Wymagane jest przede wszystkim to, aby skonsultować się z lekarzem, nawet za granicą.

    Komentarz

    Pracuję...
    X