Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nadwrażliwy ząb po zaplombowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nadwrażliwy ząb po zaplombowaniu

    Witam, jestem tu nowa i mam nadzieję, że ktoś z tu obecnych mógłby mi pomóc.
    Niedawno, bo jakieś maksymalnie 2 tygodnie temu plombowane miałam 2 zęby- po górnej szóstce z każdej strony. Zauważyłam, że po jakimś czasie zęby te zaczęły reagować na ciepło, zimno. Gdy piję zimny bądź ciepły napój, ze środka zęba następuje ogromny ból.
    Podejrzewam, że ktoś już spotkał się z czymś takim i może mógłby mi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, czy jest to spowodowane jakąś wcześniejszą wadliwością zęba ? Dodam, że wcześniej mnie nie bolał, było robione zdjęcie panoramiczne i piaskowanie itp przed zabiegiem plombowania. Czy może to wynikać z źle wprowadzonej plomby czy po prostu moje zęby tak zareagowały ? Dowiedziałam się, że teraz powinnam mieć w związku z tym przypadkiem leczenia kanałowe i wtedy znowu zaplombowane ząbki.
    Czy ktoś już spotkał się z taką sytuacją, a wierzę że tak, bo wydaje mi się ona dosyć powszechna? Czy mógłby ktoś wytłumaczyć co najlepiej z tym zrobić, dlaczego tak się dzieje i jak należy temu zapobiegać ? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
    Naturalnie, jeśli takowy temat był już poruszany na forum, to proszę o odesłanie mnie do postu, a ten zamknąć.
    Z góry dziękuję.

  • #2
    Zęby są nadwrażliwe na składniki pokarmowe, nacisk, zmiany temperatury (napoje ciepłe/zimne) przyjmowane w poszczególnych odstępach czasu. Nadwrażliwość to długi proces leczenia, ale nie tylko wymaga wizyt u lekarza, ale również mycia specjalistycznymi pastami. Oferujemy w naszej Klinice Stomatologicznej dokładny plan leczenia bezbolesnego.

    Komentarz

    Pracuję...
    X