Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dentysta chce naciągnąć na kase?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dentysta chce naciągnąć na kase?

    witam, rok temu byłem u dentysty(swojego stałego) z powodu dziury w zębie. Miazga była na wierzchu, jak dotknąłem tam językiem to mnie wykręcało.
    Pamiętam, że znieczuliła, poborowała i zaplombowała i spokój.

    Teraz mam taki sam problem z innym zębem, to jest ósemka.
    Ząb bolał mnie kilka godzin po zjedzeniu bułki, odkryłem, że tam jest też taka dziura i miazga jest na wierzchu.Ząb był już kiedyś leczony. Po prostu się jakoś otworzył.Pewnie bolał mnie kilka godzin bo naruszyłem tą miazgę bułką.
    Byłem u innego dentysty bo chciałem szybko załatwić sprawę.
    Myślałem, że zaplompuje od razu bez problemu. Hah do tego borował bez znieczuleniaaż mnie wykręcało.
    Powiedziałem, że może znieczuelnie to nie zwracał uwagi.Powiedział, że miazga na wierzchu i trzeba zatruć i rozpącząć leczenie kanałowe.

    To są spore koszty i nie wiem czy ten ząb faktycznie trzeba leczyć kanałowo. Wydaje mi się, że nie. Zrobię też zdjęcie rtg zęba. Czy po zrobieniu zdjęcia będzie widać czy ząb wymaga leczenia kanałowego czy nie wymaga?
    Chcę udać się ze zdjęciem do mojego dentysty i pokazać zęba może nie trzeba kanałowo? Czytałem też, że psujące ósemki najlepiej rwać od razu?
    Ostatnio edytowany przez rafix.zg; 01.07.2013, 20:04.

  • #2
    Jeśli doszło do obnażenia miazgi o którym wspominasz to leczenia kanałowe jest konieczne. Niestety nie mamy tu pewności, że w poprzednio leczonym zębie, podawana przez Ciebie "miazga na wierzchu" to jej obnażenie, dlatego podejrzewam, że lekarz starał się ratować ząb.
    Do lekarza lepiej udać się na kontrolę, zanim BOLI, bo we wielu przypadkach, jest już wtedy za późno i konieczne jest bardziej złożone leczenie endodontyczne.

    Komentarz


    • #3
      osemka to 3 kanaly srednio cena leczenia kolo 500-700zl zalezy od gabinetu
      jezeli masz pozostale zeby w dobrej kondycji to wyrwalbym osemke to i tak najslabsze zeby ktore szerza zaraze na siodemki

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez dziubek Zobacz posta
        osemka to 3 kanaly srednio cena leczenia kolo 500-700zl zalezy od gabinetu
        jezeli masz pozostale zeby w dobrej kondycji to wyrwalbym osemke to i tak najslabsze zeby ktore szerza zaraze na siodemki
        To żart! Nikt nie leczy ÓSEMEK>? je sie wyrywa! to sa zeby które się nosi do czasu az nei uwierają szkodza czy sie psują.Pierwsze słysze żeby je się leczyło! Po co!

        Komentarz

        Pracuję...
        X