Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba leczonego kanałowo pod wpływem ciepła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba leczonego kanałowo pod wpływem ciepła

    Witam!
    Około 3 lata temu miałem zęba leczonego kanałowo. Od początku występuje pewien problem, gdy jem coś ciepłego ząb zaczyna mocno bolec, uczucie jakby mi go coś chciało rozsadzic od środka. Nie byłem z tym u dentysty. Czy jest się czym niepokoic? Założoną plombę ma światłoutwardzalną. Czytałem, że plomby amalgamatowe mają dużą rozszerzalnośc cieplną, czy jest możliwe aby pod tą białą plombą był właśnie amalgamat i powodował te problemy? Inną rzeczą, o której słyszałem jest jakiś pęcherzyk powietrza w środku. Lekki ból występuje przy ucisku, nie ma bólu pod wpływem zimna.
    Pozdrawiam. Ten ząb to chyba 4 albo 5.

  • #2
    Potrzebne jest zrobienie zdjęcia punktowego tego zęba, aby zobaczyć czy nie tworzy się zmiana okołowierzchołkowa, która po 3 latach może mieć już większy rozmiar, stąd duży ból na ciepło i nacisk. Trzeba iść koniecznie do dentysty. Możliwe że konieczne będzie powtórne leczenie kanałowe tego zęba.

    Komentarz


    • #3
      ten sam problem x 1300 km

      Witam

      Mam podobny problem z tym że moja górna szóstka wytrzymała pół roku, boli na ciepło i przy nacisku, nawet gdy dotkne językiem czuję dyskomfort lub gdy palcem lekko uderzę w policzek na wyskości dziąsła Zrobiłem zdjęcie zęba, mój stomatolog twierdzi, że wszystkie kanały są wypełnione prawidłowo. Raz już przeżyłem zapalenie okostnej i drugi raz się nie piszę na ten horror. PROSZĘ o informację kiedy i czy wogole ma sens kuracja antybiotykowa, w tej chwili przebywam za granicą i wolałbym uniknąć tutaj wizyty. Do Polski najwcześniej pojadę za miasiąc - półtora

      Czy antybiotyki mi pomogą na ten okres??? Bo, że wyleczą to juz nawet nie marzę
      Kiedy powinienem zacząć je brać??? Ból narazie jest do zniesienia, ale boję się że powtórzy się sytuacja sprzed dwóch lat, kiedy ketanol forte już nie pomagał

      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

      Komentarz

      Pracuję...
      X