Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silne Krwawienie z dziąseł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silne Krwawienie z dziąseł

    Witam, byłam dziś u dentysty i pani doktor przez ponad 40 minut nie potrafiła sobie poradzić z bardzo silnym krwawieniem i tak jest co wizytę, przy myciu zębów to samo, mam 17 lat i pani doktor nie rozumie czemu to takie obwite krwawienie, powiedziała że może to być jakaś choroba hormonalna co możecie mi doradzić w tej sytuacji ? co to może być? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

  • #2
    Tak jest do zawsze, czy od jakiegoś czasu? Jaki jest u Ciebie poziom higieny jamy ustnej? Masz jakieś choroby ogólnoustrojowe? Przyjmujesz leki na stałe? Podobne problemy występują u Ciebie w rodzinie? Mierzyła Ci kieszonki dziąsłowe? Być może masz problem z przyzębiem, co byłoby też widoczne na zdjęciu pantomograficznym. Może to też być problem hormonów, tak jak powiedziała Ci Pani doktor z racji okresu dojrzewania.

    Komentarz


    • #3
      Najlepiej sprawdza się ajona. W zasadzie po kilku tygodniach problem powinien całkowicie zniknąć, ale już po kilku dniach w zasadzie będzie niezauważalny. Pamiętajcie o miękkich szczoteczkach i systematycznym ich wymienianiu.

      Komentarz


      • #4
        Tak, na pewno jedynie pasta będzie lekiem na całe zło...I zatamuje nagle pojawiające się nie wiedzieć czemu krawienia. Bo ja szczerze wątpię, że są one powodowane nadwrażliwością dziąseł. Ja bym na Twoim miejscu wybrał się do endokrynologa. Skoro to może być coś z hormonami, to taka wizyta jest niezbędna.

        Komentarz


        • #5
          To zawsze powinien być pierwszy krok, a jeśli nie pomaga to lekarz. Z opisu trudno stwierdzić, że jest to coś poważniejszego niż klasyczne krwawienie z dziąseł. Nie wiem też z jakim typem osoby mamy do czynienia.

          Komentarz


          • #6
            Tak, tyle, że u maleńkiej stało się to u dentysty i nie jest to jakieś lekkie krawienie, tylko obfite i zaniepokoiło nawet samego lekarza, więc w takim wypadku sama zmiana pasty nie pomoże. Wizyta u endokrynologa będzie koniecznością i tyle.

            Komentarz

            Pracuję...
            X