Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Interpretacja zdjęcia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Interpretacja zdjęcia

    Witam mam problem ponieważ złamał mi się ząb i udałem się do kliniki stomatologicznej tam gdzie chodzę od lat ale niestety moj lekarz był na urlopie i byłem zmuszony pójść w tej samej klinice do innego lekarza. Udałem się na umówioną wizytę i zaczeło się, zanim usiadłem na fotel zostałem odesłany na zrobienie zdjęcia, wydawało mi się to słuszne i nadal tak uważam. Po wykonaniu zdjęcia lekarz stwierdził że trzeba wykonać koronę ale przed tym trzeba leczyć kanałowo. Ja się bardzo zdziwiłem ponieważ z tego co ja pamiętam to ten ząb był leczony kanałowo jakieś 3 lata temu (ale może coś mi się pomyliło nie byłem pewnien) i to powiedziałem na wizycie na co usłyszałem odp. że ten ząb nie był leczony kanałowo i należy go wyleczyć zanim zostanie wstawiona korona i to mi dało do myślenia ponieważ leczyć zdrowy ząb coś nie tak do tego usłyszałem wycenę : leczenie kanałowe 700 zł wypełnienie 400 i korona od 1200 do 1800. dlatego grzecznie podziękowałem i udałem się do innej kliniki tam również zrobili zdjęcie i uzyskałem inna informację że ząb był leczony kanałowo i został dobrze wyleczony. W związku z tym proszę o pomoc i interpretacją zdjęcia. załączone zdjęcie zostało wykonane w tej pierwszej klinice. Czy widać na zdjęciu że ząb był leczony kanałowo?
    Czy faktycznie trzeba go leczyć kanałowo?? Ząb mnie nie boli wogóle go nie odczuwam
    Załączone pliki

  • #2
    Na zdjęciu ten biały kanał to zaciemnienie wywołane przez materiał go wypełniający, więc niewątpliwie jest on wypełniony. To dziwne, że ktoś stwierdził, że nie był on leczony kanałowo. Wydaje się być odpowiednio wypełniony, nie widać przy nim żadnych zmian.

    Komentarz

    Pracuję...
    X