Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Torbiel czy nie? Leczyc, usunąc, resekcja?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Torbiel czy nie? Leczyc, usunąc, resekcja?

    Witam!. Mam problem z dolna 6 tka. 2 mc temu spuchło mi dziaslo pod zębem i ząb podszedł mi ropą. Dentysta rozwiercil ząb, sprawdził kanaly byly czyste( brzydko nazwe nie smierdziały), ropa nie wydostawała się przez zęba a obok. Dostalam antybiotyk ale po mc stosowania nadal nic sie nie zmieniło. Dentysta wysłal mnie do chirurga by naciac zmiane na dziasle celem ujscia ropy ale chirurg stwierdzil, ze mam torbiel i ze zab jest do usuniecia lub resekcji, i ze to cos zrobilo sie w wyniku szybkiego przesuniecia zebow, cos sie nie zamkneło( nie znam fachowej nazwy chyba zatoka) i powstala ta zmiana. Dodam, iz lecze sie ortodontycznie i w miejscu 6 była 5, ktora została usunieta. Nosze aparat 7 lat i ostatanio byla tam miedzy 6 a 4 taka pol centymetrowa luka, ktora została zniwelowana. Poszłam na konsultacje do innego lekarza on stwierdzil, ze to nie torbiel, ze trzeba leczyc zęba kanałowo i ze to sie cofnie. Dal mi jakis lek do kanału ale co gorsza spuchło mi jeszcze bardziej dziąsło jakby pod kolejnym zębem 7 i podeszło ropa. Naciła usunąl ropę spod 7 wsadził kolejny lek do kanału ale ja nadal mam powiekszone dziąsło az do 8. Naprawde nie wiem co robic z tym ząbkiem. Bardzo proszę o pomoc. Boje się, że ta dlugotrwala zmiana zezlosliwieje wkoncu.
    Dołączyłam zdjęcie i prosze o ratunek
    Załączone pliki
Pracuję...
X