Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Proszę o analizę rtg zęba ze zgorzelą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Proszę o analizę rtg zęba ze zgorzelą

    2 tygodnie temu dowiedziałam się, że w górnej lewej dwójce mam zgorzel (zgłosiłam się na wizytę, ponieważ miałam uczucie rozpierania zęba i ból podczas kontaktu z ciepłym lub zimnym napojem/jedzeniem) została mi założona chyba trutka i dolegliwości dnia następnego ustapiły pozostało tylko lekkie ćmienie. Nie dostałam żadnego antybiotyku. Poniżej wklejam 2 ujęcia zdjęcia rtg (nie wiem jak powinno być obrócone,zdjęcie zrobiłam nad nocną lampką) i uprzejmie proszę o analizę ponieważ boje się, że stracę zęba Z góry dziękuję za pomoc
    Załączone pliki

  • #2
    Najpierw trzeba zrobić dobre leczenie kanałowe i będzie OK. Potem sztyft i korona żeby ząb się nie połamał i będzie OK.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuje za odpowiedz. Jaki jest szacunkowy koszt takiego leczenia? Ile trwa? Czy jest to bolesne?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez gawusia Zobacz posta
        Dziękuje za odpowiedz. Jaki jest szacunkowy koszt takiego leczenia? Ile trwa? Czy jest to bolesne?
        Nie wiem czy pomogę, ale leczenie kanałowe to trochę droga inwestycja, ja nie dawno miałem takiemu leczeniu poddaną szóstkę. Pierwsza wizyta 120 zł, polega głównie na wierceniu zęba, żeby dostać się do kanału i wypełnienie go różnymi specyficznymi środkami, żeby zatruć nerw. Po dwóch tygodniach to samo, płukanie zęba (substancją na bazie chloru), i wiercenie kanałów oraz zacementowanie zęba (w moim przypadku). A no i koszt 120 zł. Razem 240 zł za samo leczenie.

        Czekam teraz na koronę protetyczną, bo szóstkę mam pękniętą. Jej koszt to 600 zł, tyle niestety kosztuje odbudowa zęba.

        Zabieg jest bezbolesny, musi być bezbolesny Jest tylko upierdliwy, przechodziłem z jednego fotela do drugiego, ale zęba mam uratowanego i to się liczy.

        Ja chodzę do chirurga prywatnego, bo tylko dzięki takim gabinetom możemy mieć piękne i zdrowe ząbki.

        Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez gawusia Zobacz posta
          Dziękuje za odpowiedz. Jaki jest szacunkowy koszt takiego leczenia? Ile trwa? Czy jest to bolesne?
          To zależy od gabinetu. U nas koszt leczenia kanałowego wykonanego na jednej wizycie pod mikroskopem to 600 zł w przypadku tej dwójki. Wkład z włókna szklanego 450. Korona 1000 do 3500zł.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
            To zależy od gabinetu. U nas koszt leczenia kanałowego wykonanego na jednej wizycie pod mikroskopem to 600 zł w przypadku tej dwójki. Wkład z włókna szklanego 450. Korona 1000 do 3500zł.
            Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanie skąd bierze się ta zgorzel? Chciałabym w przyszłości jej uniknąć żeby zaoszczędzić sobie bólu i kosztów....

            Komentarz


            • #7
              Zgorzel to gnilny rozpad tkanek. Najczęściej spowodowany próchnicą. Nie dopuszczać do głębokich ubytków (dziur).

              Komentarz

              Pracuję...
              X