Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Resekcja czy Kanałowe?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Resekcja czy Kanałowe?

    Witam
    Mam dosc nietypowy problem dotyczacy mojego zeba, pewnego dnia wstajac rano mialam zdretwiała dolna szczeke, myslalam ze to pewnie z powodu przewiana lub czegos, przez reszte dnia w okolicy dolnej jedynki puchlo mi dziaslo, nastepnego poranka musialam biegnac do pierwszego lepszego dentysty poniewaz zrobil mi sie spory babel, ciezko bylo jesc normalnie, bolu jako tako duzego nie bylo.
    Dentystka rozwiercila mi zabek, okazalo sie ze w srodku byla ropa,przeplukala to i chodzilam z wata w zebie, przez pierwsze 4-5 godz saczyla z tego ropa, 2 dni pozniej znow przeplukala i zalepila to lekarstwem, podobno zab obumarl. Dochadzac do sedna, powiedziala ze moj zab nie nadaje sie do zwyklego leczenia kanalowego, pow ze zmiana w kosci sie nie zagoi i trzeba zrobic resekcje bo za miesiac strace tego zeba i bd za pozno
    Jestem mloda, mam 19 lat i nie chce chodzic bez dolnej jedynki, resekcja to dosc spory koszt, jestem studentka i dosc ciezko z kasa.
    Czytalam na internecie ze resekcje przeprowadza sie po pol roku od kanalowego jezeli zab nie chce sie goic, a moja dentystka stwierdzila to na 1 wizycie! dodam ze ona jest chirurgiem, zastanawiam sie czy czasem nie chce naciagnac mnie na koszta. doradzcie prosze.



    Dodaje zdj, przepraszam za jakosc, pow mi czy jest az tak zle?


  • #2
    na w zakladce adresy praktyk, proszę poszukac dentysty wykonującego leczenie kanałowe profesjonalnie pod mikroskopem. Sądzę że on pomoze. Faktycznie czekamy zwykle 6 miesięcy po kanałowym żeby zrobic resekcję i najczęściej nie ma już potrzeby robić resekcji.

    Komentarz

    Pracuję...
    X