Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z gorna 4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z gorna 4

    Witam serdecznie
    Od dłuzszego czasu mam problem z gorna czwrorka po lewej stronie. Zaczelo sie od tego,ze bolala mnie glowa problem pojawil sie w 2010 roku, kiedys bedac u dentysty powiedzialam o tym problemie (bol głowy i skroni, szczegolnie rano). Stomatolog zalecil wykonanie zdjecia panoramicznego, na tym zdjeciu wyszla podobno bardzo duza zmiana przy wierzcholku wlasnie gornej "4" po lewej stronie. Ząb byl bardzo dlugo leczony i na poczatku 2011 roku zdjecie potwierdzilo cofniecie sie zmiany, bole głowy ustapily. Za ok. pol roku moze wiecej, bol znowu zaczal wystepowac, tym razem dentysta powiedzial,ze obok tego zeba mam szóstke do leczenia kanalowego, zab zaczeto leczyc kanalowo. Leczenie przerwano gdy zaszlam w ciaze, nikt tego zeba nie chcial dalej "robic". Potem po ciazy okazalo sie,ze szóstka pękla przez dwa kanaly tak mi powiedzial stomatolog i zostal po ciazy usuniety. Na zdjeciu RTG nie bylo widac zadnych zmian w szostce, piatce ani tej nieszczesnej czworce. Od jakiegos czasu, czyli od ok miesiaca znow pojawil sie bol nad czworka i bole glowe, ale inne. Sa ta bole uciskowe, a raczej ucisk na czubku glowy, bardziej moze po lewej wlasnie stronie. Zmienilam teraz stomatologa, ktory poprosil ponownie o wykonanie zdjecia panoramicznego. Zab caly czas czuje, ale nie jest on wrazliwy na cieplo/zimno ani na nagryzienie. Wizyte u stomatologa mam dopiero w styczniu, do tego czasu nie wiem co mam robic z tym zebem i z ta glowa. Udam sie jeszcze do neurologa. Stomatolog powiedzial,ze nie moze mi tez wstawic zebow, jezeli nie wyjasnimy tej sytuacji ( po stronie tej czworki brakuje mi jeszcze piatki, czyli musze wstawic piatke i szostke). Prosze o pomoc w tej sprawie. Nie wiem czy mozna dodawac tutaj zdjecia RTG? Mam zdjecie zapisane na komputerze.
    Pozdrawiam
    <--- dołączone zdjęcie z 4.12.12
    Ostatnio edytowany przez natalka_7; 04.12.2012, 21:13.

  • #2
    Wydaje się że po lewej stronie wszystko jest OK. Po prawej, za to widzę problem z piątką górną oraz prawą dolną siódemką. Wymagane precyzyjne zdjęcie wewnątrzustne (punktowe).
    Ból głowy nie musi pochodzić od zębów. Może to być wynik braku zębów i przeciążenia tych, które pozostały oraz związanego z tą sytuacją wzmożonego napięcia mięśni.
    Może tez być konieczność wykonania tomografii komputerowej w celu uwidocznienia ewentualnych zmian w zatokach szczekowych. Wydaje mi się że ta piątka prawa górna wywołuje stan zapalny w zatoce.

    Komentarz

    Pracuję...
    X