Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstrakcja Ósemki - pomoc.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ekstrakcja Ósemki - pomoc.

    Witam, miałem usuwaną 3 tygodnie temu lewą dolną ósemkę, ząb rósł w miarę prosto ale usunąłem go z powodu powracających stanów zapalnych. Wyrywanie go zajęło 15 minut. Opuchlizna trzymała mnie 3 dni, wszystko przebiegało książkowo, po tygodniu usunięcie szwów, stan zdrowia opisałbym jako idealny, żadnych defektów. Tydzień po usunięciu szwów miałem ustalony termin na robienie prawej dolnej ósemki, tutaj przypadek był o wiele gorszy ząb rósł poziomo, "uderzał" w siódemke, lekarz męczył się przy nim 50 minut a wraz z lekarzem ja. Zacząłem bać się dentysty od tego momentu . Podczas zabiegu czułem jak bolały mnie stawy żuchwy, wiedziałem że po tym zabiegu będzie dramat. Nie pomyslilem się - opuchlizna trzymała 6 dni i była 2 razy większa niż przy lewej ósemce. Brałem regularnie ketonal i antybiotyk (przy lewej tylko troszke wspomagałem się ketonalem). Po tygodniu czuję się zdecydowanie gorzej niż przy tamtym, bolą mnie mięśnie na policzku, dalej nie potrafie otwierać do końca ust, ale co najgorsze i tutaj jets moje zasadnicze pytanie, nad kością szczęki dokładnie w tym miejscu (to nie ja na zdjęcu ) jakby to powiedzieć z lewej zdrowej stony mam taki zwykły paliczek - kość a z prawej strony po zabiegu nad tym palikiem mam jakby takie stwardniałe COŚ, jakby narość. Ogólnie podejrzewam że to jakiś siniak ale czemu to takie twarde i pytanie czy to jest normalne ? Prosiłbym o odpowiedź.

    Dziękuję i pozdrawiam
    Piotrek

  • #2
    To może byc tzw naciek zapalny. Normalny objaw po tak trudnym zabiegu. Czas leczy rany. Gojenie 2 tygodnie to minimum.

    Komentarz

    Pracuję...
    X