Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

proszę o pomoc, pilne!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • proszę o pomoc, pilne!!

    Witam. W poniedziałek udałam się do dentysty na wizytę, ponieważ skruszył mi się kawałek górnej czwórki, na której była od paru lat plomba. Dentystka powiedziała, że pod plombą się coś zrobiło i trzeba leczyć kanałowo, po czym wyczyściła go i założyła trucizne. Następnego dnia ząb delikatnie pobolewał, jednak w środę wieczorem ból był tak ogormny, że nie pomagały żadne leki przeciwbólowe i byłam zmuszona wydłubać fleczer. Ból znacznie się zmniejszył, ale nie zniknął. W czwartek udało mi się wcisnąć w kolejke i dentystka mnie przyjęła. Tym razem wyczyściła mi kanały i znowu założyła fleczer. Przed czyszczeniem kanałów dała mi znieczulenie, podczas którego ból był tak silny, że myślalam że już nie wstane z tego fotela.Podczas czyszczenia nie czułam żadnego bólu. Dentystka kazała przyjść za tydzień na zamknięcie kanałów. Jednak po 10 min od wyjścia z gabinetu pomimo znieczulonej całej twarzy ból był tak ogromny ze przez najbliższe 4 godziny wyłam z bólu do poduszki. Kiedy ból znacznie się zmniejszył wziełam ibuprom po którym ból całkowicie zniknął, ale nie na długo.. w środku nocy obudził mnie straszny bół zęba więc bez zastanowienia wzięłam ketonal 100mg. Lek pomógł, noc przespałam po zażyciu leku i dziś do godz 15 nie było żadnego bólu. Niestety po godz 15 ból znów się pojawił i zaczął się nasilać, wziełam ibuprom zapobiegawczo. Tabletka zaczęła działać,ale jak to wiadomo po takim leku ból do końca nie minął. Przy występowaniu tego bólu przy dotyku twarzy bolą mnie też okolice nosa po tej stronie co ten ząb.. czy to jest normalne? Przysięgam że nigdy nie miałam takiego bólu zęba, jest to nie do opisania.. czy to jest normalne że to tak bardzo boli? co powinnam zrobic? po raz kolejny to wydłubać i iść znowu do dentysty czy czekać do czwartkkowej wizyty i do tej pory faszerować się ketonalem??

  • #2
    Trudno powiedzieć. Przyczyn może byc kilka.
    Prosze poszukać na w zakładce "adresy praktyk" lekarzy w swojej okolicy zajmujących się profesjonalnie leczeniem kanalowym

    Komentarz


    • #3
      ale czy może to być coś poważniejszego?

      Komentarz


      • #4
        Myślę że nic poważniejszego ale nie jest to typowe choć zdarza się czasami.

        Komentarz

        Pracuję...
        X