Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uderzenie w górną jedynkę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uderzenie w górną jedynkę

    Witam

    Postaram się opisać w skrócie moją sytuację.
    ponad pół roku temu zostałem uderzony w górną jedynkę.

    Ząb delikatnie się wysuną i zaczął nieznacznie się ruszać.

    Oczywiście natychmiast poszedłem do dentysty, zrobiłem prześwietnie z którego nie wynikało jakoby ząb został w jakikolwiek sposób uszkodzony, jedynym skutkiem było opóźnienie na odczuwanie zimna, w miedzy czasie miałem 2 wizyty, na obu miałem robione prześwietlenia, z żadnego z nich nie wynikało aby działo się coś złego.

    W międzyczasie ząb przestał się ruszać, jednak do końca nie powrócił na swoje miejsce.
    Powróciła za to w miarę normalna reakcja na zimno. (piszę w miarę bo ciężko jest stwierdzić czy była taka sama, wg. mnie jest taka sama jak na pozostałych zębach)

    W chwili obecnej do następnej wizyty u stomatologa mam jeszcze kilka miesięcy, jednak wydaje mi się że ząb zmienił swój kolor.



    Dlatego też chciałbym poznać kolejną opinię i co najlepiej jest zrobić,
    czy poczekać i zobaczyć jak rozwinie się sytuacją z zębem licząc że si uspokoi i ryzykować że jeszcze bardziej zmieni swój kolor
    czy może iść w leczenie kanałowe, zapomnieć o całej sprawie i mieć nadzieję że bardziej nie pociemnieje.
    Koronki i implanty na razie odrzucam

  • #2
    Ząb pociemniał bo najprawdopodobniej doszło do wylewu krwii do zęba. To jak siniak na skórze. Tyle tylko, że ten w zębie nie zniknie. Jeśli ząb reaguje prawidłowo to ja bym czekał co się rozwinie.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za szybką odpowiedź .

      Komentarz

      Pracuję...
      X