Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pęknieta jedynka.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pęknieta jedynka.

    Witam.
    Jakieś 2, 3 miesiące temu wypełniałam plombą po raz drugi jedynki ponieważ dostała się do nich próchnica. Pani dentystka była młoda ale została mi polecona. Po jakimś czasie zauważyłam że mam widoczne pękniecie wzdłuż zęba. Rozumiem przez to że po prostu ząb został uszkodzony przez dentystę. Kreska jest widoczna i nie jest wcale mała co moge w takiej sytuacji zrobić..

  • #2
    Wcale nie musi byc uszkodzony przez dentystkę. Wśród pacjentów panuje przekonanie że lekarze coś psują i niszczą - nie wiem skąd się to bierze. Przecież pisze Pani, że próchnica zniszczyła ząb. Gdyby nie było próchnicy, nie musiałaby Pani zjawiać się u dentysty. Byc może wcześniej nie przyglądała się Pani temu zębowi z taką uwagą. Najczęstszą przyczyną jest przeciążenie zęba lub wpływ temperatury (gorąca kawa i lody) albo uraz -nawet dawny.
    Co zrobić? Pojawić się ponownie w gabinecie i powiedzieć o problemie. Dentystka po zbadaniu poinformuje co mozna zrobić. Najczęściej nic się nie robi ponieważ pęknięcie najczęściej dotyczy szkliwa i jest powierzchowne. Jeśli dentysta stwierdzi że ząb jest słaby to jedynym rozwiązaniem pozostaje założenie czapeczki z porcelany która otacza cały ząb do okoła zapobiegając rozpadowi.
    Ostatnio edytowany przez VIP DENTAL.pl; 11.11.2012, 19:48.

    Komentarz

    Pracuję...
    X