Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bardzo poważna wada zgryzu. Pomocy!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bardzo poważna wada zgryzu. Pomocy!

    Witam was specialnie się zarejestrowałem żeby przedstawić mój problem. Otóż mam poważną wadę zgryzu. Pomiędzy dolną a górną szczęką przy zębach z przodu, mam naprawdę sporą przerwę (taką że jak wysunę całkowicie język poza zęby nie mogę go nimi nawet przygryźć) a zęby z tyłu zaciskają się całkowicie tylko w 2 miejscach (czyli jeden ząb z góry styka się z jednym zębem z dołu-i tak z obu stron). Zęby z tyłu są bardzo zepsute (niektórych właściwie już nie ma) przez to że to nimi muszę robić wszystko oraz nadmiernie ścieranie a właściwie to miażdżenie (ale to swoją drogą). Doskonale sobie zdaję sprawę że jest to bardzo poważny problem i że muszę się nim zająć jak najszybciej, wcześniej nie mogłem ze względu na moją sytuację o której nie chcę tu pisać. Mój dentysta gdy jeszcze do niego chodziłem, powiedział że zrobi mi zęby tak żeby nie bolały bo i tak będę musiał przejść operację "łamania" szczęki i ustawienia jej właściwie. Moje pytanie brzmi czy taka operacja będzie za darmo refundowana z nfz czy będę musiał sam za nią zapłacić? Proszę jeszcze o jakieś porady jak się za to zabrać, gdzie się zgłosić itp.

  • #2
    Trudno mi powiedzieć jak jest teraz ale kiedyś były refundowane. Zgłosić się trzeba tam gdzie szpital ma oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Głownie w Klinikach Uniwersyteckich ale nie tylko.

    Komentarz

    Pracuję...
    X