Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aparat czy implant

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Aparat czy implant

    Witam,
    Ząb górna lewa szóstka (26) po próbie trzeciego z kolei leczenia kanałowego i stwierdzeniu zbyt dużej perforacji wskazany został do wyrwania. W związku z tym rozważam albo możliwość wstawienia implanta lub ingerencji ortodontycznej.
    Chciałam zatem poznać opinie czy w moim przypadku możliwe jest poprzez aparat wykorzystanie górnej lewej ósemki, przesunięcie siódemki i reszty zębów w celu „załatania” braku zębowego. Ósemka na razie wyrosła jedynie częściowo (mały kiełek). Mam 23 lata.
    W załączniku zamieszczam pantomogram i prosiłabym o ocenę pod kątem możliwości ortodontycznej przesunięcia zębów.
    Pozdrawiam serdecznie
    Załączone pliki

  • #2
    Jedno i drugie jest mozliwe jednak ortodontyczne leczenie w ten sposób jest bardzo trudne ponieważ zwykle zeby przesuwa się o kilka milimetrów, a tu siódemkę trzeba będzie przesunąć o 1 cm, a potem to samo z ósemka (zęby trzonowe przesuwa się bardzo trudno). Gdybym to ja miał leczyć to zaproponowałbym 2 implanty ortodontyczne w celu przesunięcia tych zębów. To zajmuje duzo czasu.
    Ja sugerowałbym implant w miejscu szóstki i korone porcelanową bez leczenia orto. Ale jeśl Pani znajdzie ortodontę który podejmie się takiego leczenia to dlaczego nie.

    Ma Pani tez problem w dolnym łuku zebowym. Czy została Pani poinformowana o braku zawiązków piątek dolnych stałych?
    Ósemka dolna lewa leży poziomo co kwalifikuje ją do usunięcia.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za odpowiedź.
      Mało orientuje się w temacie leczenia ortodontycznego, także moje pytanie: czy wspomniane przez Pana implanty ortodontyczne zakłada się wraz z całym aparatem na górny łuk, czy byłyby to same implanty ściągające wybrane zęby? Ile, oczywiście w duuużym przybliżeniu, mogłoby trwać owe ściąganie (ile lat)?

      Owszem na temat braku zawiązków stałych dolnych piątek wiem już od dawna i w przyszłości czekają mnie prawdopodobnie 2 implanty, natomiast póki są we względnie dobrym stanie, staram się o nie dbać, żeby wytrzymały jak najdłużej.
      Natomiast w kwestii poziomo ułożonej dolnej ósemki, o której dowiedziałam się wczoraj: czy usunąć powinnam ją jak najszybciej? Czy np. jeszcze pół roku (ferie) lub rok (wakacje) można się z tym wstrzymać?
      Pozdrawiam serdecznie

      Komentarz


      • #4
        Implanty ortodontyczne zakłada się osobno ale trzeba dodatkowo założyć aparat. Same implanty nic nie dadzą. Leczenie 2,5 roku.
        Jesli chodzi o piątki to bardzo dobrze że Pani wie, i o nie dba.
        Ósemka - nie ma konieczności usuwać natychmiast, można poczekać. Byle o tym wiedziec i zaplanować taki zabieg.

        Komentarz


        • #5
          Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za fachową pomoc.
          Pozdrawiam!

          Komentarz

          Pracuję...
          X