Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból po kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból po kanałowym

    Witam

    1,5 miesiąca temu miałem leczoną kanałowo dolną 6stkę (3 kanały, ząb był zatruwany 2x). Problem polega na tym, że po ok miesiącu ten ząb zaczął mnie boleć przy gryzieniu, czy przy myciu zębów, przy ostukiwaniu. Nie boli mnie samoistnie, można ten ból określić coś na wzór ostukiwanego zdrowego zęba przy którym jest ząb z próchnicą (nie wiem czy zostanę dobrze zrozumiany ), jednak ubytków w 5 i 7 nie mam. Byłem u Pani stomatolog z tym problemem i była zdziwiona, że po miesiącu zaczęło mnie bolec. Zrobiliśmy rtg zęba i wszystko ładnie wygląda - kanały dobrze wypełnione, nie widać ukrytych kanałów, żadnych stanów zapalnych itp. Dostałem antybiotyk Clindamycin-MIP 600mg i mam nadzieje, że mi to przejdzie, natomiast jeśli nie to co polecacie ???

    Dziękuję za odp.
    Pozdrawiam

    P.S Mam jeszcze takie dziwne pytanie Czy górna ósemka z próchnicą (czasami b. lekko pobolewa) może w jakiś sposób wpływać na ten ząb ?
    Ostatnio edytowany przez MRD; 27.09.2012, 21:53.

  • #2
    Proszę zażyć ten antybiotyk i zobaczymy co potem. Trudno cos podpowiedziec jeśli Pani doktor widziała i jest wszystko OK. Może to jeden z tych przypadków w których trudno postawić jednoznaczną diagnozę. Czasem może pomóc badanie Tomografem Komputerowym. CT

    Komentarz


    • #3
      Przy najbliższej wizycie u stomatologa wrzucę zdjęcie zęba.

      Mogę dodać, że biorę właśnie 5 dzień antybiotyk i nie ma zmian Podczas jazdy rowerem (większy wysiłek) zacząłem też odczuwać lekkie pulsowanie w tym zębie.

      Jeśli chodzi o ten ból zęba, to był on właściwie już wyczuwalny nawet gdy lekko stykał się z górnym zębem, nie muszę mocno gryźć, uciskać, wystarczy , że pod pewnym kątem dotknę górną 6stką o tą dolną i odczuwam lekki ból.

      Komentarz


      • #4
        Ząb nadal boli, więc wrzucam dzisiejsze zdjęcie RTG. Może osoby znające się na tym coś zauważą



        Dzieki za opinie
        pzdr.

        Komentarz


        • #5
          Na zdjęciu wszystko OK. Przyczyną bólu moze być podrażnienie okolicy wierzchołka zęba wywyołane przez materiał wypełniający. Powinno przejść z czasem. Wiem że to długo trwa ale tak bywa.

          Komentarz

          Pracuję...
          X