Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

prosze o pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • prosze o pomoc

    Dwa tygodnie temu pojawił sie ogromny ból dolnej jedynki. Nie mogłam nic ugryźć. Poszłam do dentysty. Okazało się pod plombą ząb zaczął sie psuć. Pani doktor założyła lekarstwo i przestał boleć ale pojawił się ból głęboko w dziąśle. Wczoraj miałam leczenie kanałowe. Nie ukrywam, że trochę bolało ale dałam radę. Już podczas wizyty pojawił się ból zębów obok ale chciałam już jak najszybciej pójść do domu. Po przyjściu do domu wzięłam tabletkę przeciwbólowa. Dzisiaj lekko spuchłam pod tą jedynką i bardzo boli mnie głęboko w dziąśle. Nie domykam zębów bo pojawia się dziwne uczucie pustki. nie mogę jeść bo boli mnie żuchwa pod tą jedynką. Nie mogę ziewać bo pojawia się takie uczucie jakby bolącego prądu. Nie mogę nacisnąć wargi na tym dziąśle bo bardzo boli. Co to może być? Tyle się już wycierpiałam przez tego zęba i dalej po leczeniu boli.

  • #2
    Czasem po leczeniu pojawia się taki odczyn. proszę zgłosić to jak najszybciej lekarzowi który leczył kanałowo. Czy po leczeniu bylo wykonane rtg zeba?

    Komentarz


    • #3
      Tak, Pani doktor zrobiła rtg i na zdjęciu było wszystko dobrze, chociaż pojawiła sie pewna wątpliwość. Obok wypełnionego kanału ( na jego końcu ) była również króciutka biała kreseczka pozioma i pani doktor powiedziała, że to niemożliwe, aby tak wykręciła ten drucik, którym czyściła kanał i nie zastanawiała się dłużej nad tym a żuchwa pod tym zębem jak bolała tak boli, moze dwójka obok też jest chora?

      Komentarz


      • #4
        ta biała kreseczka to prawdopodobnie boczny kanał. dobrze że sie wypełnił. Podczas leczenia dochodzi do podrażnienia tkanek w których tkwi ząb. Stąd nawet jesli zab jest dobrze wyleczony to początkowo ból sie utrzymuje a potem łagodnieje. Nie zaszkodzi skontaktować się z dentystką.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
          ta biała kreseczka to prawdopodobnie boczny kanał. dobrze że sie wypełnił. Podczas leczenia dochodzi do podrażnienia tkanek w których tkwi ząb. Stąd nawet jesli zab jest dobrze wyleczony to początkowo ból sie utrzymuje a potem łagodnieje. Nie zaszkodzi skontaktować się z dentystką.
          Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Dzisiaj jest lepiej zdecydowanie i chyba idzie ku lepszemu. Jestem szczęśliwa, że mogę zamknąć buzię bez bólu

          Komentarz

          Pracuję...
          X