Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poważny problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poważny problem

    Witam, mam bardzo wielki problem. Ostatnio koleżanka powiedziała mi: Jeeeju, pociemniała Ci jedynka ! Co prawda nie zauważyłam tego wcześniej, dopiero wtedy zajrzałam do lustra i zobaczyłam ze faktycznie jest troszkę ciemniejsza od drugiej. Od wtedy zaczęłam badać co mi może być. "prześwietliłam" nawet zęba latarką i zobaczyłam, że nie jest aż tak przejrzysta jak druga oraz jest jakby popękana. Wsadziłam lusterko i zobaczyłam, że ząb jest jakby pęknięty i pod spodem na dole mam taka ciemną ale nie czarną maluteńką kreseczkę. Co to może być? Bardzo się martwię ponieważ mam termin do dentysty na listopad, i zauważyłam, że od niedawna ząb stał się wrażliwszy zimno. Jeśli to próchnica, to jak można to wyleczyć, żeby nie było widać plomby? Proszę o pomoc, bardzo się martwię, do listopada to się wyczerpie nerwowo

  • #2
    Może to być próchnica ale z samego opisu nie będę w stanie postawić diagnozy. Gdzie Pani mieszka że takie odległe terminy?

    Komentarz


    • #3
      Może być próchnica, a co jeszcze? Znajomy dentysta poradził mi że może to być też obumarcie zęba ;o przeraziłam się...czy ząb może tak o obumrzeć?
      Mieszkam w Poznaniu, ale do mojej dentystki (chodzę tylko do tej jednej, bo jest na prawde świetna i mam do niej zaufanie) są strasznie odległe terminy, dlatego muszę wybrać się prywatnie.

      Komentarz


      • #4
        Może to być też "obumarcie".
        Przyczyna:
        uraz mechaniczny
        uraz przewlekły( nagryzanie np nici, żyłek wędkarskich, ołówka itp)
        uraz termiczny
        głęboka próchnica

        Komentarz


        • #5
          Nie no wszystkie te przyczyny wykluczam, bo raczej mialabym swiadomosc tych urazow a nic mi o tym nie wiadomo, zreszta ta kreseczka ciemna to chyba dziurka. Bo glebokiej prochnicy tez bym raczej wiedziala... jeszcze pytanie czy jesli to prochnica to raczej to poczatkowe stadia czy dalsze? Bo jauj dalsze to by zab radykalnie zmienil barwe i by bolal prawda? Czy bedzie widac plombe jesli wezme swiatloutwardzalna?

          Komentarz


          • #6
            Nie powinno być widać plomby. Pytanie: Skąd to popękane szkliwo po prześwietleniu latarką? Uraz?

            Komentarz


            • #7
              Nie mam pojęcia. Nigdy nie doznałam urazu zęba, przynajmniej nie pamiętam, a z tego co wiem, gdybym miała taki uraz, który by krwawił i można by podejrzewać obumarcie zęba na pewno bym wiedziała bo przecież to strasznie boli, prawda? Myślałam też o martwicy miazgi, ale to też boli, a mnie ten ząb jeszcze nigdy nie bolał ! Szkliwo po 'prześwietleniu" wygląda na trochę spękane, na drugim zębie widoczna jest tylko jedna taka kreska. Od dziecka mam problemy z zębami. Teraz zauważyłam, że tamten ząb reaguje minimalna wrażliwością na zimno ale nie za każdym razem. I gdy patrzy się na niego na wprost trzeba się bardzo przypatrzeć żeby zauważyć, że ma trochę inny kolor, natomiast gdy się patrzy od dołu jest dość znacznie ciemniejszy (taki jakby szary).

              Komentarz


              • #8
                Niekiedy ząb jest żywy a pociemnienie jest spowodowane wylewem krwii do zęba. Zwykle po urazie ale nie zawsze. Musi ti jednoznacznie zbadac dentysta. Rtg + badanie żywotności zęba.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez algaa7 Zobacz posta
                  Może być próchnica, a co jeszcze? Znajomy dentysta poradził mi że może to być też obumarcie zęba ;o przeraziłam się...czy ząb może tak o obumrzeć?
                  Mieszkam w Poznaniu, ale do mojej dentystki (chodzę tylko do tej jednej, bo jest na prawde świetna i mam do niej zaufanie) są strasznie odległe terminy, dlatego muszę wybrać się prywatnie.

                  It can be decayAnd what else? A acquaintance brash me that the dentist can be a afterlife of a tooth, a afraid ... if so the tooth can die?
                  I alive in Poznan, but to my dentist (I go to this one, because it is the accuracy and I accept abundant aplomb in it) are acutely continued periods, so I accept to go private.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X