Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po zatruciu zęba...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po zatruciu zęba...

    Witam,

    Około dwóch miesięcy temu pękła mi dolna, lewa szóstka. Zwlekałam z wizytą ponieważ istniało prawdopodobieństwo, że zęba będzie trzeba usunąć aby zrobić miejsce dla krzywo wyrastających ósemek. Tym samym przed wizytą u stomatologa miałam zrobić zdjęcie pantomograficzne i udać się do ortodonty, aby ten zdecydował co zrobić z szóstką.
    Niestety ząb zaczął boleć i po 10 dniach męczenia się z bólem udałam się do stomatologa (w poniedziałek umówioną mam wizytę u ortodonty więc myślałam, że wytrzymam)).
    Stomatolog zrobił zdjęcie zęba i stwierdził iż trzeba go zatruć tym samym przygotowując do leczenia kanałowego. Po dwóch znieczuleniach ząb został oczyszczony i założona została trutka. Było to wczoraj około godziny 18. Od czasu "zatrucia" nie odczuwam bólu ale od rana mam uczucie jakby swędziało mnie dziąsło. Dziąsło jest lekko opuchnięte, delikatnie pulsuje i pomiędzy szóstką a siódemką zbiera się biała maź, pewnie jest to ropa.
    Czy powinnam się tym martwić lub ewentualnie ponownie udać do stomatologa czy jest to normalne? Dodam, że żaden antybiotyk nie został mi przepisany.
    Bardzo proszę o pomoc.

  • #2
    Cześć,

    Odpowiem Ci jako zwykły pacjent. Miałem zatruwanych i leczonych kanałowo kilka zębów. Po każdym zatruciu ząb minimalnie pobolewał przez dobre kilka godzin. Potem tylko i wyłącznie przy przegryzaniu. Nigdy mi się ropa nie zbierała. Skoro po znieczuleniach Cię nic nie bolało nie sądzę aby ta ropa wcześniej była, jednak aby zaoszczędzić sobie w przyszłości bólu poszedłbym do dentysty. Niech go otworzy zobacz i zaklei i na pewno będzie o wiele lepiej. Sam idę 24 do dentysty na 2 leczenia i jedno wyrwanie 8 ale głowa do góry Jak Cię swędzi dziąsło napij się wapna i może wypłucz jakimś płynem z alkoholem.

    Pozdrawiam!

    Komentarz

    Pracuję...
    X