Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Górna 6 i dolna 7

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Górna 6 i dolna 7

    Witam dwa tygodnie temu udałem się do swojego dentysty w celu wymienienia plomby w dolnej 7 na nową, ponieważ zauważyłem lekką próchnice wokół niej. Lekarka bez problemu wymieniła mi amalgamat na trochę większy i stwierdziła ze jeszcze górna 6 wymaga leczenia.

    Przez 10 dni nie było niemal żadnych problemów z zębem(7) jednak przez ostatni weekend czułem lekki dyskomfort(pomogła aspiryna).

    Dzisiaj byłem u dentysty by zacząć leczyć górną 6. Lekarka założyła lekarstwo i dała mi termin na 20 października do zaplombowania ale jak by się coś działo to mam się zgłosić wcześniej.

    Wszystko było ok ale po 3h zaczął mnie boleć ten zaplombowany ząb. Czułem jak by go miało rozsadzić od środka. Udałem się do przychodni jako pacjent z bólem i inna pani dentystka usunęła tą plombę i założyła lekarstwo bo ruszać cudzej roboty nie chce ale stwierdziła że raczej wypełnienie zostało wykonane poprawnie, obecnie ból tej nieszczęsnej 7 minął.

    Co się mogło stać że nagle zaczął mnie ten ząb tak boleć ?

  • #2
    nie jestm dentysta ale cos podobnego mnie tez spotkalo. Po wypelnieniu zab zaczal bolec, bol sie utrzymywal, poszlam wiec do endodonty. Okazalao sie ze wypelnienie jest bardzo blisko nerwu i wymaga leczenia kanalowego. Mialam jeszcze poczekac kilka dni na wyciszenie zeba ale leczenie kanalowe to kwestia czasu.
    Moj dentysta zawsze robi rtg przed zabiegiem i jestem zla bo mi nie powiedzial ze wypelnienie bedzie duze i czym to sie moze skonczyc
    Ostatnio edytowany przez emigan1175; 18.09.2012, 19:08.

    Komentarz


    • #3
      Chciałem zapobiec by mnie ząb nie bolał to jak wiadomo dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Jak coś wymyśla będę starał się wykłócać by to zrobili na własny koszt bo przyszedłem bez bólu a teraz przez około miesiąc będę musiał uważać na zęby.

      Komentarz

      Pracuję...
      X