Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Otwarta zatoka przynosowa po wyrwaniu zęba-Pytania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Otwarta zatoka przynosowa po wyrwaniu zęba-Pytania

    Witam,
    W czwartek(13.9.2012) miałem usuwaną 6, po usunięciu okazało się że mam cos z tą zatoką (nie wiem o co dokładnie w tym chodzi) chirurg musiał mi to zaszyć.
    I teraz mam kilka pytań:

    1)To drugi dzień po zaszyciu mogę stopniowo otwierać mocniej usta czy lepiej nie? zeby nie otworzyć rany.

    2)Co jeśli rana mi się otworzy, odczuje to jakoś?

    3)Po jakim czasie mogę wrócić na siłownie?

    4)Czy mogę jeść wszystko?

    5)Ostatnie ogólne pytanie po jakim czasie od usunięcia szwów będzie już wszystko OK, będę mógł krzyczeć i używać normalnie mojej jamy ustnej... xd.

    Z góry dzięki za odp

  • #2
    1. lepiej nie i delikatnie po tej stronie
    2. Można w ogóle nie odczuć. Jeśli się otworzy to jedzenie z ust dostanie się do zatoki i spowoduje stan zapalny. Jedzenie nosem się raczej nie wydostanie ale jakieś plyny mogą się przelać
    3. Raczej po zdjęciu szwów
    4. Tak ale ostrożnie po stronie rany.
    5. Trudno powiedzieć ze dwa tygodnie po zdjęciu szwów powinno być OK.

    Często jednak szwy się rozłażą i proces gojenia przedłuża się. trzeba stosować obturatory lub inne metody zamknięcia połączenia z zatoką.

    Komentarz


    • #3
      Jeszcze 1 pytanie
      Językiem czuje jak by wystawało trochę tej nitki, przy zakładaniu szwów zostaje coś niej odstającej do zdejmowania ?
      a i jeszcze jedno czy ta cala 'operacja zmieni cos w przyszłości, rana kiedyś może się otworzyć? czy wszystko będzie jak dawniej, jak przed tym zabiegiem...
      Ostatnio edytowany przez tomek12; 15.09.2012, 22:33.

      Komentarz


      • #4
        NItka jest wyczuwalna językiem i tak ma być. Lepiej tego nie dotykac bo język jest w stanie takie nici rozwiązać.

        Komentarz


        • #5
          Dziś (4 dzień po zabiegu) wypadła mi jedna ze szwów, muszę z tym iść na kontrole czy takie coś się zdarza.Wypadła mi rano przy delikatnym płukaniu ust. Co mam z tym zrobić? :/

          Komentarz


          • #6
            Zdarza sie

            Komentarz

            Pracuję...
            X