Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zdrowe zęby i dziąsła, a jednak boli!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zdrowe zęby i dziąsła, a jednak boli!

    Witam! Od tygodnia koszmarnie bolą mnie dziąsła i zęby po lewej stronie. Boli mnie i góra jak i dół, jednak jak wspomniałam - tylko po lewej stronie.

    Wczoraj odwiedziłam dentystę, który stwierdził, że... zęby i dziąsła są w stanie doskonałym. Zero próchnicy, krwawienia, obrzęków itp. Jednak boli i to tak, że wytrzymać nie da się, przeciwbólowe środki nie pomagają. Mam na dwóch zębach strasznie osunięte dziąsło, lecz dentysta stwierdził, że nie są one w takim stanie by mogły wywoływać problemy.
    Mam 19 lat, więc padło na ósemki - jednak stwierdził, że nie wyczuwa by chciały one wyjść. Zalecił smarowanie Elugelem, zrobić piaskowanie i usuwanie kamienia - stwierdził, że może pomoże. Stwierdził także, że być może cierpię na bruksizm - jednak ani ja, ani mój partner nie zauważyliśmy bym zgrzytała zębami. Poza tym wydaje mi się, że wtedy bolałaby mnie całe szczęka, a nie tylko lewa strona.

    Od tygodnia już nie mogę wytrzymać, nie boli ciągle - ból się pojawia i znika. Zęby teoretycznie są całkowicie zdrowe, a jednak boli. I to tak, że wytrzymać nie mogę. Co mogę zrobić więcej, by znaleźć przyczynę problemu? Błagam o pomoc, bo już nie daję rady z tym wszystkim!


    Ps. Boli mnie najbardziej w okolicach kłów. Jednak ból promieniuje aż do siódemek. Najbardziej boli górne lewe zęby.
    Ostatnio edytowany przez semperinvicta; 28.08.2012, 21:40.

  • #2
    Trudno powiedzieć może poradzić sie jeszcze innego dentysty,

    Komentarz


    • #3
      A zdjęcie sobie robiłaś? Tak jedynie można wykryć źródło problemu. To, że od góry nic nie widać wcale nie oznacza, że zęby są w 100% zdrowe. Problemy mogą być jak najbardziej widoczne...

      Komentarz


      • #4
        też polecam zwrócić się do jakiegoś innego stomatologa na konsultacje, naprawdę warto, bo da Ci to obiketywny ogląd sytuacji. Mi się tak zdarzyało robić i słusznie, bo okazywało się, że sprawa wygląda inaczej, wcale nie jest zdrowe, tylko sprytnie ukryte. Więc zapisz się do innego niż Twój denysty i dowiesz się, co i jak.

        Komentarz


        • #5
          Zdjęcie musi coś pokazać. Ból nigdy nie jest przypadkowy. Bardzo często wygląda to tak, że czujemy ból sąsiedniego zęba, a nie zęba właściwego. Po prostu wydaje się nam, że boli nas ten, który np. był już leczony.

          Komentarz

          Pracuję...
          X