Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niesamowity ból 3 tygodnie po ekstrakcji! POMOCY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niesamowity ból 3 tygodnie po ekstrakcji! POMOCY

    Witam
    Jestem 3 tygodnie po ekstrakcji górnej 4-ki (o ile to ma znaczenie) mam aparat ortodontyczny stały. Po usunięciu zęba wyjechałem do UK żeby zarobić trochę kasy. Pracowałem bardzo dużo (6-7 dni w tygodniu po 12h). przez ostatnie 3 dni okresowo pobolewała mnie górna szczęka. Ból był silny. Dziś (sobota) budzę się z mega silnym bólem jednego zęba (siódemki) nieobjętego aparatem ortodontycznym... rano bolał tylko po dociśnięciu go dolnym zębem bądź palcem ale na jedzenie nie reagował (na słodycze również). minęło kilka godzin i ból sie nasilił do tego stopnia, że boli non stop :/ mogę pojechać do przychodni, ale tam będe czekał kilka godzin i dadzą mi tylko aspiryne i wiele nie pomogą. Do ortodonty miałem zadzwonić ale byłem zmęczony bólem i przespałem godziny otwarcia choć chciałem zapytać czy to nie jest wywołane przesuwaniem się zębów i uzupełnianiem luki (wątpie). Zjadłem 2 nurofeny i troche ustało bo ból był nie do zniesienia. najprawdopodobniej wdała się infekcja i mam przejebane...
    PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ OSOBY KTÓRA WIE COŚ NA TEN TEMAT.
    dzięki

    PS. zębodół po 3 tygodniach nie zrósł się, nie boli, jest z deka siny, fioletowy czy coś takiego. Dużo bólu zniosłem przez aparat ale ten siedzi w środku i nie wydaje mi sie żeby byl spowodowany aparatem :/

  • #2
    Prawdopodobnie aparat pracuje i powoduje ucisk na blaszkę kostną która objęta jest stanem zapalnym po usunięciu zęba. Jeśl leki p/bólowe nie pomogą to może byc konieczna wizyta u lekarza celem sprawdzenia i ewentualnego oczyszczenia rany po usunietym zębie.

    Komentarz

    Pracuję...
    X