Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Starte szkliwo a konsekwencje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Starte szkliwo a konsekwencje.

    Witam.
    Ostatnio miałem mały wypadek w skutek czego starłem trochę dolne krawędzie obu jedynek. Trochę zaniepokojony zauważyłem oglądając zęby pod światło ,że krawędź dolna obu tych jedynek jest matowa, starta. Starło się może 1 milimetr długości obu zębów, wizualnie nie widać nawet różnicy. Zęby mam w dobrym stanie, dbam o higienę jamy ustnej bardzo dokładnie, po tym starciu kupiłem pastę blend a med Clinic która jak piszę regeneruje szkliwo i wzmacnia je. Moje pytanie brzmi : czy to nieduże starcie na jedynkach może miec konsekwencje ? Nie chciałbym aby zęby zaczęły żółknąc czy szkilwo pękać. Czy stosując taką pastę coś zdziałam ? Dodam ,że pijąc zimne czy gorące napoje nie odczuwam niczego, Zero bólu, zero różnicy ale martwię się czy konsekwencje się dosięgną mnie potem. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz ! Serdecznie pozdrawiam.

    Inne informacje :
    mam 19 lat, nie choruję na nic, stan zdrowia jest dobry, stan uzębienia również.

  • #2
    Twój wypadek nie musi mieć żadnych konsekwencji. Warto byłoby udać się do stomatologa żeby wygładzić powierzchnie startych zębów i profilaktycznie nałożyć fluor.

    Komentarz

    Pracuję...
    X