Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy to już objawy suchego zębodołu?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy to już objawy suchego zębodołu?

    Witam,
    Dwa dni temu miałam wyrwaną dolną ósemkę. W dzień wyrwania wszystko było w porządku. Następnego dnia ból całkiem znośny. Kolejna noc cała przespana. Jednak dziś rano (od wyrwania minęły 2 noce) ząb zaczął boleć. Musiałam żarzyć lek przeciwbólowy. W tym momencie bólu nie czuje, jestem jednak pod wpływem leku. Przed wyrwaniem wydobywał się z zęba nieprzyjemny zapach. Dziś ten zapach nadal się wydobywa. Dziura po części przykryta jest dziąsłem, udało mi się jednak dojrzeć, że jest koloru lekko białego. Niepokoi mnie jednak ten ból, a zwłaszcza dziwny zapach. Czy to normalne? Czy powinnam się obawiać, ze to objawy suchego zębodołu czy może tylko normalne objawy po wyrywaniu? ( to mój pierwszy wyrwany ząb) Skąd ten dziwny zapach. Przecież zęba już nie ma.

    Dodam, ze jestem nałogowym palaczem i nie przestrzegałam zaleceń co do niepalenia 72 godziny po wyrwaniu. Jednak zawsze staram się aby dziura była przykryta gazikiem.

    Czy powinnam udać się do dentysty czy jeszcze odczekać?

  • #2
    Mam ten sam problem po 3 dniach zaczęło bolec.
    Wyrywałem poprzednio zęby i nie miałem takich problemów.
    Aktualnie nic mnie nie boli a gdy dotykam językiem dziąsła to zaczyna boleć :P
    Jutro idę na wizytę wiec się podzielę z tobą informacją co to było.

    Poza tym twój problem polega na tym ze palisz gazik gazikiem ale podczas zaciągania wytwarza się ciśnienie które mogło odczepić ten skrzep od kości.

    Komentarz


    • #3
      A więc tak jeżeli masz skrzep to znaczy że masz jakieś zapalenie bakteryjne. Dentysta da ci antybiotyk/lekarstwo na zęba i tyle.

      Jeżeli nie masz to musi ci zranić coś tam i na nowo musi się utworzyć skrzep.

      Tak czy siak nie obejdzie się bez wizyty u dentysty.

      Komentarz

      Pracuję...
      X