Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wykruszony ząb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wykruszony ząb

    Mój problem jest taki:
    Około 4 lat temu, jeszcze za dzieciaka, moja dentystka włożyła mi jakieś lekarstwo do zęba, które później wypadło. Ale że jestem czuła na ból, nawet się do tego nie przyznałam. Ząb zaczął się psuć coraz bardziej, i kruszyć. Dziś, po upływie tych kilku lat nie mam nawet kawałka zęba na powierzchni, i od czasu do czasu zdarzają się potworne bóle. Dziura po zębie zarosła, natomiast cały czas mam te psujące się korzenie. Co w tym wypadku zrobi dentysta? Po przejrzeniu masy tematów na forum, mniemam, że będzie to wyrywanie korzeni. Natomiast mój kochany brat straszy mnie, że będę musiała przejść przez kanałowe. Czy wyrywanie korzeni w takim przypadku będzie bardzo boleć? O kanałowe sie nie pytam, bo wiem, jaki to ból. Powiedzcie tylko, które jest tu bardziej prawdopodobne. Jest to prawa dolna szóstka.

  • #2
    Kanałowe się robi, jeśli jest jeszcze co ratować, czyli jest przynajmniej zdrowy korzeń. Z tego co opisujesz to raczej ten Twój korzeń nadaje się do usunięcia, ale o tym decyduje lekarz. W każdym razie ani usuwanie, ani kanałowe boleć po znieczuleniu nie powinno. Nie ma co panikować, tylko umówić się na wizytę, przed wypić meliskę, jeśli się stresujesz. Nie warto czekać dłużej i się męczyć.

    Komentarz


    • #3
      Nie stresowałam się, dopóki brat nie powiedział o kanałowym, ale teraz trochę się uspokoiłam. Niestety mój dentysta jest na wakacjach, więc czeka mnie wizyta po powrocie z woodstocku. Dzięki wielkie

      Komentarz

      Pracuję...
      X