Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak przesunąć zęby o 2 mm?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak przesunąć zęby o 2 mm?

    Witam wszystkich!
    Mam taki mały, właściwie 2 mm problem. Mam diasteme między górnymi jedynkami. W tej chwili jest ona wypełnione kompozytem. Górne trójki mam jeszcze mleczne, chociaż już mam 20 lat. Nad górnymi czwórkami wyrosły mi już niestety stałe trójki, nie widać ich w ogóle. Chciałabym się dowiedzieć jak ściągnąć jedynki i dwójki o te 2 mm (właściwie po 1mm z każdej strony), tak żeby zamknąć tą diasteme gdy już usunę kompozyt. Trójki mleczne bym wtedy wyrwała i wstawiła sztuczne. Nie chcę ściągać tych z góry, bo to na pewno będzie długo trwało, są dość wysoko i daleko. Czy można założyć aparat tylko na 4 zęby? (jedynki i dwójki) żeby je ściągnąć o te 2 mm i złączyć? Lub czy można je złączyć tym aparatem który się zakłada np na noc?

  • #2
    Jeśli da się ortodontycznie ściągnąć stałe trójki na właściwe miejsce, to warto to zrobić. Swoje zęby to zawsze swoje. Masz dopiero 20 lat, te 2 czy 3 w aparacie to chyba nie aż tak długo. Jeśli zrobiłabyś mosty, to cztery Twoje zęby musiałyby zostać oszlifowane. Co kilka-kilkanaście lat cały most trzeba wymienić. Gdybyś zdecydowała się na implanty, to obyłoby się bez szlifowania, ale też koszt dość wysoki, no i korony na implantach również trzeba co jakiś czas wymieniać. Koniecznie wybierz się do ortodonty, tylko on Ci powie widząc Cię na żywo i ewentualnie rtg co można w Twoim przypadku zrobić. Lepiej nie zwlekaj, bo te mleczne kły mogą w końcu wypaść, a teraz możesz jeszcze na spokojnie wszystko przemyśleć.

    Komentarz


    • #3
      A czy ktoś wie jak przesunąć jedynki i dwójki aparatem? Czym dałoby rade przesunąć te zęby o 2 mm ruchomym aparatem? I ile by to trwało?

      Komentarz

      Pracuję...
      X