Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dentysta, lekarstwo i plombowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dentysta, lekarstwo i plombowanie

    Witam mam pytanie do szanownej społeczności:

    Tydzień temu poszedłem na wizytę do dentysty na wizytę kontrolną przed wyjazdem na wakacje. Stwierdziła że mam zęby w " Bardzo dobrym stanie" (Kilka lat temu miałem zaplombowane kilka z nich). Zapytałem się pani doktor czy to możliwe że w czasie upałów jeden z tylnych zębów(chyba to dolna, prawa 5) może mrowić stwierdziła że tak bo mam tam znaczne wypełnienie i może przewodzić temperaturę.

    Stwierdziła że warto nawiercić plombę i zbadać. Zgodziłem się i to uczyniła. Stwierdziła że jest tam mały ubytek i zaczęła wiercić dalej. Bolało strasznie. Założyła mi trutkę i kazała się zastanowić czy ząb robimy w ramach NFZ czy leczymy kanałowo (150zł+ prześwietlenie).

    Dzisiaj byłem u niej ponownie, Wybrałem NFZ wiec wyjęła trutkę i założyła "lekarstwo". Zapytałem czy dało by rade umówić się na kolejną wizytę za tydzień bo wyjeżdżam ale lekarka mnie poinformowała że idzie na urlop i że lekarstwo spokojnie wytrzyma ok miesiąca(kolejną wizytę mam na 23.08) i że spokojnie mogę jechać a jak chce za jakiś tydzień mogę zawsze wdepnąć do innego dentysty by zaplombować.

    Moje pytanie brzmi czy faktycznie to "lekarstwo" wytrzyma i mogę jechać spokojnie czy też radzicie znaleźć dentystę i zaplombować za tydzień?

  • #2
    Proszę napisać dokładnie czy została założona trucizna czy lekarstwo na dno ubytku? Na NFZ radziłbym się nie leczyć bo to najlepsza droga do utraty zęba. NFZ nie refunduje sporo rzeczy...

    Komentarz


    • #3
      Tydzień temu we wtorek została założona "trucizna" (ząb bolał przez 1,5dnia i dentystka mnie ostrzegła że nie mogę opuścić kolejnej wizyty) a dzisiaj zostało założone "lekarstwo" i kompletnie nic nie czuje. Kolejny termin jaki dostałem to 20 sierpnia, bo teraz idzie na urlop i bez obaw też mogę wyjechać na wakacje bo to co mi założyła wytrzyma nawet miesiąć a jeśli chce to mogę iść do innego dentysty za tydzień by mi zaplombował.

      Komentarz

      Pracuję...
      X