Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cuchnie między zębami, leci krew... nieświeży oddech

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kordent
    odpowiedział(a)
    Pierwszym krokiem jaki powinieneś zrobić to wybrać się do stomatologa na scaling- czyli usuwanie kamienia i osadu. Prawdopodobnie w przestrzeniach między zębowych jest kamie nazębny. Przez to nie da się dokładnie domywać zębów i to może być powodem twoich dolegliwości. Jeżeli czyszczenie nie przyniesie pożądanych efektów trzeba się będzie zastanowić nad płukankami. Zaleca się także wykonanie pantomogramu i pobranie wymazu z kieszeni dziąsłowych. Przy oddawaniu wymazy do laboratorium poprosić o antybiogram.

    Zostaw komentarz:


  • Cuchnie między zębami, leci krew... nieświeży oddech

    Witajcie.

    Od pewnego czasu w mojej jamie ustnej dzieje się coś dziwnego. Ciągle czuję niesmak i jakieś dziwne substancje wydobywające się z przestrzeni między zębami. Na moje niewprawione zmysły jest to ropa, zazwyczaj pomieszana z krwią. Najbardziej odczuwalne jest to w tylnych zębach, zarówno na górnej jak i dolnej szczęce. Zaczyna się od trójek aż do końca.

    Zauważyłem już jakiś czas temu, że nić dentystyczna po przejechaniu szczelin między tamtymi zębami strasznie cuchnie, zazwyczaj też pojawia się krew podczas używania nici. O zęby dbam od zawsze, staram się myć jak najczęściej.

    Generalnie jest to powodem ciągłego nieznośnego niesmaku, nieświeżego oddechu i kiepskiego samopoczucia.

    Co to może być ? Może da się to jakoś zaleczyć ? Lecieć od razu do lekarza czy może próbować leczyć się jakimiś farmaceutykami ?
Pracuję...
X