Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zatrzymana ósemka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zatrzymana ósemka?

    Witam,
    3 miesiące temu robiłam prześwietlenie górnych trzonowców, ponieważ bolała mnie przerwa między 6 a 5 (5 leczona kanałowo 7 miesięcy temu) i policzek w tych okolicach, niekiedy kłucie w zębach, 5 była wypełniona prawidłowo, denstysta zaczął leczyć 6, która okazała się bardzo wrażliwa na wszelkie ingerencje i tak męczyłam się miesiąc z szóstką, która bolała i bolała (teraz jest zaklejona, boli czasem przy nacisku). Na tym RTG było widać ósemke opierającą się o siódemke, nachylona do niej pod lekkim kątem. Od 2 tygodni okropnie boli mnie okolica górnych zębów pod okiem, czasami dolna część szczęki, ale co najgorsze to ten nieustający tragiczny ból głowy od rana do wieczora. Dentysta w moim mieście jest na urlopie, przypadkiem kiedy byłam przejazdem w innym mieście poszłam do tamtejszego dentysty, który stwierdził, że bóle są od ósemki. Przypisał mi antybiotyk i proszki przeciwbólowe. Brałam tydzień, lecz ból głowy i zębów nie ustąpił. Ósemka się nie pokazała do tej pory, czuje ją pod dziąsłem w niektórych miejscach. Dziąsło nie jest spuchnięte ani nie boli przy nacisku.
    Już sama nie wiem co mam robić. Męczę się z zębami od pół roku i jest coraz gorzej. Nie wiem do kogo udać się z tym problemem - Ortodonty, chirurga, denstysty? (denstysta mój będzie osiągalny dopiero za 2 tygodnie, chyba nie wytrzymam do tego czasu)

  • #2
    Należy udać się do chirurga stomatologicznego aby zobaczył na RTG jak wygląda ta ósemka i ewentualnie usunął. Bóle głowy mogą mieć także swoją przyczynę w nawykowym zaciskaniu zębów (bruksizm), pomocna może być wtedy szyna relaksacyjna. W pierwszej kolejności należy prawidłowo wykonać całą diagnostykę.

    Komentarz


    • #3
      Najlepiej udać się do stomatologa chirurga. Ósemka , która nie jest wyrżnięta a już powoduje kłopoty najprawdopodobniej kwalifikuje się do usunięcia. Chirurg na podstawie zdjęcia pan tomograficznego zadecyduje czy należy ząb usunąć. Taki zabieg nazywamy dłutowaniem.

      Komentarz


      • #4
        Uważam, że wszystko zależy od tego jaką decyzję podejmie jest miastem w którym miałem robiony rentgen. Generalnie wszystko wykazał wszystkie nieprawidłowości, ale i tak ostatnio znowu wróciłem do dentysty. Ale nie narzekam, bo mam parę lat zaniedbań.

        Komentarz

        Pracuję...
        X