Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co jesc po usunięciu zeba?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co jesc po usunięciu zeba?

    Wczoraj ok 15 miałam wyrwaną górną piątkę. Dentystka miała spory problem z wyrwaniem go poniewaz był wczesniej leczony kanałowo. Dzs jeszcze boli, ale głod mnie męczy. Co jesli zjem np nalesnik i cos mi wleci do tej dziury??

  • #2
    Witam. Ja miałem usuwany ząb w wyniku czego otwarto przetokę do zatoki, więc dziura była taka, że swobodnie jedzenie mogło przedostawać się do nosa. Po zaszyciu, chirurg zalecił jeść, kaszki, ziemniaki puree, jogurty, budynie, ogólnie płynne i półpłynne jedzenie. Do zachowania czystości jamy ustnej i zabezpieczeniu przez rozwojem bakterii mam stosować Eludrill (dostępny w aptece bez recepty cena około 20 zł) Gryźć drugą stroną, starać się nie zaciskać szczęki z dużą siłą. Jeśli coś się dostanie do zębodołu, należy wypłukać ciepłą wodą (najlepiej zaparzyć szałwię) a potem Eludrill delikatnie do oczyszczenia. A na przyspieszenie gojenia zalecił Solcoseryl do stosowania w jamie ustnej (bezbiałkowy delizat z krwi cieląt cena około 30 zł)

    Powyższe zalecenia otrzymałem od chirurga szczękowo-twarzowego, po zabiegu usuwania korzenia wtłoczonego do zatoki.
    Pozdrawiam.

    Komentarz

    Pracuję...
    X