Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Most porcelanowy- czy dobrze zrobiony???

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Most porcelanowy- czy dobrze zrobiony???

  W dniu dzisiejszym założono mi w miejsce mostu z akrylu który przetrwał jakieś 12 lat, most porcelanowy na podbudowie metalowej.
  W miejsce brakującej jedynki, filary mostu to sąsiednia jedynka oraz dwójka- góra.

  Nie jestem pewny odnośnie wykonania dlatego chciałbym zadać parę pytań i uprzejmie proszę o poradę. Most estetycznie naprawdę ładnie wygląda ale:

  Jako że mam zgryz nie na równi zęby górne z dolnymi lecz dolne zachodzą na wewnętrzną stronę górnych zębów- po założeniu mostu gdy jadłem bardzo mi przeszkadzało przy gryzieniu tzn. dolna dwójka uderzała od wewnętrznej strony w dwójkę w moście.

  Zostało dziś trochę spiłowane koronki od wewnętrznej strony na dwójce jak i przygładzona dolna dwójka.
  Teraz z kolei czuję dolną jedynkę która przy zgryzie uderza w jedynkę w moście od wewnątrz przy dziąśle:

  1. czy tak musi zostać- czy bezwględnie ma być most od wewnątrz tak spiłowany aby dolne moje zęby nie dotykały przy zgryzie górnych w moście od wewnątrz?

  2. zęby w moście na samych końcach jakieś 2mm porcelana jest tak jakby prześwitująca- tzn gdy przejadę językiem od wewnętrznej strony zębów to widzę tzw przezierność, prześwituje ta porcelana na 2-3mm od dołu- czy to normalne?

  3. i trzecie pytanie- te zęby w moście które są osadzone na moich zeszlifowanych są od wewnątrz ładne praktycznie nie widać metalu, natomiast ząb w moście w środku który jest w miejsce mojego brakującego- od wewnątrz w połowie zęba widać i lekko czuć deliktanie taki paseczek metalu- czy to dopuszczalne?


  bardzo proszę o odpowiedzi

 • #2
  Czy nikt nie pomoże, jest to dla mnie dość ważne bo nie wiem czy spiłowywać od wewnątrz most aby zęby dolne przy zgryzie zupełnie nie uderzały w górne od wewnątrz?

  Z jednej strony szkoda tej porcelany bo się robi coraz cieńsza, a z drugiej dyskomfort...dlatego pytam uprzejmie czy tak ma być czy bezwzględnie walczyć z tym aż będzie dobrze

  Komentarz

  Pracuję...
  X