Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co robić po wyrwaniu zęba?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co robić po wyrwaniu zęba?

    Witam. w zeszłą środę miałem wyrwaną dolną prawą szóstkę. Była ona leczona od połowy lutego. Na samym początku wykroszyła mi się z przodu ( od piątki), miałem ją trutą kilka razy. W końcu zaczął ząb tak boleć że przez kilka dni budziłem się koło północy i zasypiałem po zażyciu tabletki przeciwbólowej. W zeszły wtorek udałem się do dentysty, założył mi opatrunek ( już nie trucizna). w nocy nie mogłem spać, tabletki nie pomagały. W środę o 16.30 zasiadłem na fotelu w celu wyrwania zęba. Dostałem zastrzyki. Rwanie zęba to była istna katorga - mimo znieczulenia bolało mocna, ząb się pokruszył. Został wyciągnięty w kilku kawałkach, najgorzej było z korzeniami przy siódemce. Po ponad 20 minutach zabieg ukończony, wacik w twarzy, polecenie od dentysty aby po około 20 minutach wypluć wacik, okładać czymś zimnym policzek, jeść lody, nic ciepłego itd. Wychodząc z gabinetu miałem "dyskotekę" przed oczami ( takie srebrno czarne mruganie). Usiadłem na ławce w parku, chwilę odpocząłem, kupiłem duże lody i wróciłem do domu z Nimi przy twarzy. Opuchlizna nadal się trzyma, ale to nie jest wielki problem. Po wyrwaniu ból czułem jedynie koło 19, jak uszło znieczulenie - bolały mnie miejsca wkłucia igły. Problem mam taki, że w miejscu w którym miałem ząb, na środku, mam takie jakby pęknięcie. Takie pionowe po wewnętrznej stronie dziąsła. Nie przeszkadzało by mi gdyby nie to że od tyłu, od strony siódemki jest to taka dość ostra krawędź, jakby kość ;( Zawadzam ciągle o to językiem. Czy coś takiego jest normalne? Poza tym piątka jakby lekko mi się ruszała - jak zamknę usta ( zgryz po wyrywaniu zęba mi się zepsuł...) to jak dotykam tego zęba to lekki ucisk czuję w dziąśle, tak samo jest jak dotknę językiem, czy jak zagoi mi się dziąsło to to się zmieni? Mam nadzieję że mnie zrozumiecie co tutaj napisałem i pomożecie.
Pracuję...
X